Koupě, nebo pronájem? Stavební stroj se může řádně prodražit

Koupě, nebo pronájem? To je palčitá otázka, nad kterou přemýšlí každý začínající podnikatel v oblasti stavebnictví. V tomto článku vám na tuto otázku odpovíme.

Provozovat stavební firmu je poměrně nákladné. Především počáteční investice je znatelná, protože potřebujete nakoupit veškerou techniku a vybavení. Některé nově založené firmy tak láká zapůjčení těch nejdražších strojů.

Co všechno si můžete půjčit?

A není se čemu divit. Půjčit si totiž můžete téměř cokoliv. Půjčovna stavebních strojů vám může nabídnout nakladače, bagry a další stroje, bez kterých se během stavby neobejdete. Půjčovna vibrační desky nebo půjčovna pracovních plošin vám pak poskytne veškeré další stroje, které budete k pohodlnému plnění zakázek potřebovat.

Půjčovny přitom vynikají bohatým vozovým parkem. Ne vždy to sice platí, ale ve většině případů si můžete vybírat z plejády strojů. Ty jsou navíc udržovány v dobré kondici. Nemusíte se tak bát, že se do vašich rukou dostane něco, co se během několika dní porouchá. Veškerá technika totiž prochází pravidelnou kontrolou. Navíc je dobře zajetá, takže do ní můžete jen naskočit a začít s ní rovnou pracovat.

Půjčovna se prodraží

Půjčovna stavebních strojů Praha ale rozhodně není něco, na co byste měli spoléhat dlouhodobě. Jde především o způsob, jak rozjet podnikání bez nutnosti větší počáteční investice. Využít ji také můžete pro osobní účely, protože tímto způsobem ušetříte opravdu výrazně. Jestliže ale máte zájem o dlouhodobý pronájem, půjčovna se vám prodraží.

Ano, většina půjčoven sice nabízí zvýhodnění, pokud si stroj vypůjčíte na delší dobu. Toto zvýhodnění ale není tak vysoké, aby se vám v rámci měsíců nebo let vyplatilo. Jednou totiž překročíte pořizovací cenu a dostanete se do červených čísel. Než tedy začnete podnikat v oblasti stavebnictví, vše si náležitě propočítejte. Na začátku podnikání sice může jít o dobrou pomoc, dejte si ale pozor na to, abyste na tom spíš netratili.