Orchideje v domě

Hrnkové květiny s luxusními květy

Řezanou orchidej známe všichni a její vývoj je opravdu znamenitý. Zatímco jsme jí mohli darovat někomu v průhledném celofánu s dlouhým stonkem, začala se náhle objevovat i v dárkových krabičkách. Orchidej patří sice mezi finančně nákladnější květiny, ale pokoj se s nimi promění k nepoznání. Váháte nad doplňkem do bytu třeba na vnitřní parapety? Raději, než svíčkám a jiným titěrnostem, dejte přednost orchidejím. Jsou krásné a každý se za nimi ohlédne.

Nejčastější druh na pěstování je Phaleanopsis

Pokud toužíte mít tuto nádhernou orchidej v domě, nic vám tomu nebrání. Jen je potřeba nastavit květině optimální teplotu okolního vzduchu. Standardně je to kolem 20° Celsia, ale snese i více, když hojně kvete. Květy jako hrozny jsou její přepychovou ozdobou.

Rostlinka pocházející z pralesa logicky nemá ráda přímý sluneční svit. Stejně jako jí ukrývalo listoví, potřebuje být z části kryta, i když jí máte doma. Dejte jí tam, kde víte, že občas vysvitne slunko a nebude jí tu zase moc zima. Stačí jí vlhká půda, vyloženě mokrá jí škodí a začnou uhnívat kořínky. Nic se nemá přehánět a to je právě i otázka zálivky.

Orchideje a jejich využití

Orchideje, které si koupíte v květináčích lze zakomponovat i do jiné nádoby. Tím, že do okolí nasypete ozdobné kameny, orchideje tím na kráse jedině získají. Jistě jsou pěkné už samy o sobě, ale proč jim nedopřát kvést v míse připomínající list. Možností a dekorací je spoustu.