Odpad z indických čističek vzduchu se využívá k výrobě stylových dlaždic

V některých částech světa představuje znečištění ovzduší problém, který ohrožuje nejen životní prostředí, ale i zdraví obyvatel. Dokážete si představit, že by se přeměnil znečištěný vzduch na užitečné předměty? Spolupráce 2 indických společností vedla k tomu, že se z CO2 vyrábějí podlahové dlaždice.

Čistička vzduchu, která je cenově dostupná i pro chudé rodiny

Angad Daryani je vynálezce, který vynalezl bezfiltrovou čističku vzduchu, která shromažďuje nebezpečné částice. Tato čistička byla vyrobena tak, aby nebyla drahá a mohlo si jí dovolit mnoho rodin. Její pořizovací náklady nejsou vyšší než za pořízení nového iPhonu. Čistička dokáže filtrovat 300 kubických stop vzduchu za minutu a to je dostačující množství pro jeden rodinný dům. Společnost, kterou Angad Daryani založil, se jmenuje Praan. Tato společnost získala investice ve výši 1,5 milionu dolarů, protože nabízí účinné a přitom levné řešení, které si mohou dovolit i chudé rodiny. Indie není jedinou zemí, která bojuje s vysokým znečištěním vzduchu. O čističky projevilo zájem velké množství zemí. Tato zařízení by mohla být plošně používána i ve školách, hotelech a průmyslových objektech.

Odpad z čističky se využívá pro výrobu dlaždic

Odpad, který se ve sběrné komoře čističky zachytí, využívá další indická společnost, která se jmenuje Carbon Craft Design. Ze zachyceného CO2 se vyrábí moderní dlaždice na podlahu a na stěnu.

Odpad z čističky se nejprve smíchá s kamenným odpadem z těžby a vznikne stylová podlahová krytina. Jde o projekt, který umožní snížit znečištění ovzduší a možná se stane inspirací pro mnoho lidí po celém světě.