Nechybí vám doma sklo? Třeba skleněné mísy na ovoce? Chybí? Napravte to!

Také doma rádi používáte keramiku a porcelán? Kdo by ne! Pokud vám však ve vaší výbavě chybí sklo, konkrétně skleněné mísy na ovoce, skleněné mísy na salát, skleněné talíře sady, servírovací podnosy skleněné a nedej bože i skleněné dekorace, měli byste s tím něco dělat. Věřte tomu, že skleničky na pití jsou málo.

I když je pravda, že barvy nápojů (alkoholických i nealkoholických) ve skle obzvlášť vyniknou.

Skleněná dekorační mísa plná vzpomínek

Ve skleněných nádobách vyniknou i barevné zeleninové saláty, ovocné saláty, čerstvé nakrájené ovoce, oříšky a jiné pochutiny. A samozřejmě i nejrůznější dekorace, předměty, které jsou blízké vašemu srdci. Jen si představte skleněnou dekorační mísu, na níž budou trůnit borové šišky dovezené z dovolené v Chorvatsku, zakomponované do oblázků a vlastnoručně nasbíraných mušlí. Pro větší barevnost lze k šiškám přidat pár větviček s červenými šípky, které si dovezete z chalupy a budete ji tak mít (chalupu) stále před očima. No prostě paráda.

Chce to skleněný talíř či podnos

Skleněné mísy mohou mít různá využití. Mohou totiž klidně sloužit jako krásná „odkladiště“. Na vhodně umístěnou skleněnou mísu totiž můžete ukládat třeba šperky. Já vím, že i u vás doma mají šperky své místo ve šperkovnici. Ale třeba takovým šperkům, které dennodenně nosíte (prstýnky, hodinky a řetízek), by se na skleněném podnose rozhodně mohlo líbit. Prozaickým využitím skleněného talíře může být i úložiště klíčů od bytu a auta. Opět můžete namítnout, že i klíče u vás doma mají své místo – třeba malý dřevěný domeček hned za vstupními dveřmi. Na druhé straně se přiznejte, že tam ty nejfrekventovanější klíče stejně neuklízíte, všelikam je pohazujete, a pak je pořád hledáte. Když tedy ne velká skleněná mísa, tak skleněný talířek by tento „nepořádek rozhodně řešil.