Nové trendy ve zdravém krmení psů

Mnohý veterinář vám potvrdí, že pes je masožravec, tedy byl přírodou stvořen k pojídání masa. Ani po staletí soužití s člověkem se však trávicí ústrojí, oproti všem tvrzením obřích výrobců krmiv, nezměnilo, ale jen mírně přizpůsobilo. Nejpřirozenějším krmivem pro psy tak zůstává syrová potrava, tzv. B.A.R.F (z anglického Bone And Raw Food – kosti a syrová potrava), nejlepší alternativou pak tzv. granule lisované za studena Yoggies.

Jak tedy sestavit nejzdravější krmivo pro psa?

Syrovou potravou dnes své psy krmí hodně majitelů. I takové krmení ale má svá úskalí. Pes se může nakazit od parazitů – při nesprávném zacházení s masem, někomu může vadit značná pracnost a náročnost přípravy, mnozí pejskaři nemají ani potřebnou znalost problematiky krmení syrovou potravou… Pak je ovšem lepší obrátit se na odborníky, kteří umí sestavit skutečně pestrý a vyvážený B.A.R.F. plný přírodních proteinů, tuků i vitamínů.

Netřeba se stydět, když si na to netroufáte

Ne každý si s přípravou syrové potravy ví rady, nebo jen prostě nechce běhat po obchodech a stát u kuchyňské linky a připravovat potravu pro svého miláčka. Chcete-li ale psa krmit zdravě, vždy se najde vhodné řešení.

Nejlepší alternativa k syrové potravě pro psy

Stále více chovatelů nahrazuje běžné granule nebo syrovou potravu granulemi lisovanými za studena Yoggies. Sami majitelé psů granulím Yoggies přezdívají „sušený B.A.R.F.“, protože díky této české rodinné firmě skutečně vznikly z receptur vyváženého B.A.R.Fu. Granule lisované za studena jsou tak novým, plnohodnotným a především zdravým trendem v moderním krmení psů.

Jak v záplavě krmiv poznat granule lisované za studena?

Originální „sušený B.A.R.F.“ poznáte docela snadno, a nejspíš i poslepu. Tyto granule jsou vždy baleny výhradně v papírových pytlích. Pozor však na napodobeniny a náhražky! Bývají v laciných a mnohdy i zdravotně závadných plastových pytlích plných nebezpečných ftalátů. Ty mohou způsobovat zdravotní potíže a poškozovat zdraví psa.

Malá rada na závěr: Chcete-li svého psa krmit skutečně zdravě, vybírejte granule lisované za studena – „tzv. sušený B.A.R.F.“ v papírovém pytli.

www.yoggies.cz