Nabídka klempířských prvků

Při stavbě či rekonstrukci střechy, jsou potřeba nejrůznější klempířské prvky. Celá řada řemeslníků, ale i domácích kutilů si dokáže oplechovat střechu domu, zahradního altánu či různých přístřešků svépomocí. Všem těmto šikovným lidem vychází vstříc e-shop www.oplechovani.cz, který nabízí především klempířské lemování, ale doplňkově i další klempířské prvky. Jejich výrobu v domácí dílně málokdo zvládne, ale jejich instalace již tak obtížná není.

Jaké prvky jsou v nabídce?

Výhoda e-shopu spočívá v možnosti, pořídit si potřebné klempířské prvky kdekoliv na území ČR. Nejžádanější je klempířské lemování, které je dodáváno ve 43 typech lemování a ve 13-ti provedeních. Orientaci usnadňuje rozdělení oplechování do kategorií podle materiálu nebo barvy. Klempířské lemování si můžete pořídit v pozinku, mědi, titanzinku nebo v barvách RAL. Barvy lze vybírat podle vzorníku, ovšem barevné odstíny mohou na každém monitoru vypadat jinak díky odlišné sytosti barev, jasu a kontrastu. Proto je lepší vybírat si barvy podle RAL čísel barev. Pokud si budete klempířské lemování v e-shopu objednávat, doporučuje se objednat o 5-10% více, než je přesný rozměr střechy. Důvodem je nutnost překrývat při montáži jednotlivé kusy lemování přes sebe.

Doplňkový sortiment

E-shop nabízí vedle svého hlavního sortimentu také různé další prvky, které potřebuje každý řemeslník i domácí kutil. Například jsou to tzv. farmářské TEX šrouby s podložkou EPDM, které jsou určeny do dřeva i do kovu. Jejich výběr můžete přizpůsobit klempířskému lemování, neboť tyto šrouby jsou v barvách RAL. Používají se k uchycení plechových krytin do dřeva. Šrouby jsou zakončeny malým vrtáčkem, který provrtá plech bez nutnosti jeho předvrtání a samořezným závitem se uchytí do dřeva.

Okapnice

Nejpoužívanější klempířský prvek, který na okraji střechy slouží k odvedení vody. Okapnice je ukončena dvojitým ohybem. Jejich rozvinuté šíře jsou 125 mm (používají se na dvou a tříplášťové střechy, pod difuzní folii) a 200 mm (instalují se pod šindele, plechové krytiny a asfaltové pásy).