Mýty o kobercích, kterým stále věříte

Koberce jsou stále opředeny celou řadou mýtů, které se jim nedaří setřást. V tomto článku se tedy na některé z nich podíváme.

Kusové koberce a koberce metrážové v domácnosti čelí značné konkurenci ve formě alternativních podlahových krytin, které se na první pohled zdají snažší na údržbu.

Když si budete vybavovat nebo doplňovat byt, nelze přehlédnout výhody koberce metráž. Žádná jiná podlahovina nepřináší tolik tepla a takovou atmosféru vašeho domova jako koberec. Není nic lepšího než se natáhnout ke krbu s dobrou knihou nebo tabletem v ruce. Nebo se možná rádi procházíte po pokoji bosí a užíváte si jedinečný pocit měkkosti pod nohama.

V tomto článku najdete důkladně vědecky prokázaná fakta a čísla, dokládající, že koberce kusové a koberce metráž naopak přispívají k ozdravení vzduchu v domácnosti, a tím i ke zlepšení kvality života nás všech.

Nejlepší způsob údržby koberce

Koberec je nejen báječně měkký pro chodidla, ale zároveň udržuje teplo a jeho údržba je velmi snadná.

Koberec se čistí a udržuje snáze než jiné podlahové krytiny. Kamenné nebo dřevěné podlahy musíte zametat, umývat mopem, leštit, drátkovat a voskovat. S kobercem si nemusíte domácnost znečišťovat chemikáliemi a není ani třeba tahat po bytě kbelíky s vodou.

Abyste si doma zajistili zdravý vzduch, měli byste koberec dvakrát týdně vysávat dobrým vysavačem. Nejlepší je vysavač s kartáčovou hlavicí. Koberec zachycuje prach, který se nevíří v ovzduší. Kartáče vysavače tento prach společně s malými částečkami zachycenými ve vlasu koberce efektivně odstraní.

Roztoče koberce nelákají

Výzkumy ukazují, že koberce nejsou pro množení prachových roztočů ideálním místem. Velmi důležitým faktorem pro přežití roztočů jsou teplota a vlhkost. Trojrozměrná struktura kobercového vlasu zachycuje jemné částečky alergenů a drží je uvnitř až do dalšího vysávání. Tím se díky koberci alergický materiál (jako jsou prachoví roztoči a jejich výměšky) nedostává do vzduchu. V boji proti alergenům je kromě vysávání důležité také dobé větrání místnosti.

Perfektní do dětského pokoje

Pro všechny své výjimečné vlastnosti je dětský koberec ideální podlahovou krytinou do dětského pokojíčku. Děti budou svůj pokojíček a krásný hrací koberec zkrátka milovat.