Moderní mechanizmy ideální i do menších kuchyní, které nabízí praktičnost a komfort

V klasických kuchyních se můžete setkat s běžným otvíráním skříněk. To je však mnohdy nepraktické, především v případě, že je kuchyň menších rozměrů. Objevte moderní mechanizmy, díky kterým bude vaše kuchyň přizpůsobena vašemu užívání.

Otevírání skříněk

Vzpomenete-li si na klasickou kuchyň a otvírání skříněk, jedná se vždy o stejný standard. Dnes však existují nové mechanizmy otvírání skříněk, které jsou efektivnější a více se hodí do moderních kuchyní, navíc jsou mnohdy jediným možným řešením.

Výklopné kování

Jedná se například o výklopné kování Blum Aventos HK-S, díky kterému lze optimálně využít úložný prostor, například nad skříní s lednicí či skříňkou na zásoby. Tento kompaktní zvedací mechanizmus dobře zapadne i do malých korpusů a jeho výhodou je především komfortní možnost využití prostoru, ale i snadná obsluha. Nemusíte se bát, že by bylo otvírání nějak náročné. Vše jde hladce, dovírání je tiché a jemné. Komponenty se navíc jednoduše a rychle montují. Po přesném nastavení zvedacího mechanismu na hmotnost se čelo spolehlivě otevírá, zavírá i zastavuje.

Skládací výklop

Pro vysoká dvoudílná čela horních skříněk se hodí skládací výklop Blum Aventos HF. Jedná se o systém kování pro vysokou a střední horní skříňku. Díky tomu se i velké výklopy otevírají komfortně a pohodlně. I při vaření může skříňka zůstat otevřená a nemusíte ji stále zavírat a otvírat. Zvolit si můžete také různé kombinace barev a materiálů. Těšit se můžete i z jemného a tichého dovírání. Montáž je navíc možná bez použití nářadí. Nastavení je rychlé, a pokud se nastaví správně přesně na hmotnost, vše funguje spolehlivě. Otevírá, zavírá i zastavuje tak, jak má. Nemusíte se tedy stresovat nepraktickým otvíráním horních skříněk.