Mobilní klimatizace Qlima P534 je ideálním řešením pro domácnost i kancelář

Problémy s nesnesitelným horkem trápí většinu Čechů každý rok. Někteří si snaží ulevit od vysokých teplot pomocí ventilátorů, ovšem při vysokých teplotách poskytne skutečnou úlevu a příjemné teploty pouze kvalitní klimatizace. Většina lidí touží po klimatizaci, která jim zajistí požadovanou teplotu, ale zároveň se nebude jednat o investici, která by je výrazně finančně zasáhla. Na trhu je nabídka klimatizací velmi široká a pro nezasvěcené může být její výběr skutečným oříškem. Nevhodný nákup může přinést více škody než užitku. Ideální investicí je mobilní klimatizace, kterou můžete snadno přenášet do jednotlivých místností v domácnosti, ale třeba i do kanceláře.

Mobilní klimatizace Qlima P534

Pokud disponujete místnostmi do 110 metrů čtverečních, tak představuje optimální řešení mobilní klimatizace Qlima P 534. Jestliže jste doposud žádnou klimatizaci neměli, nemusíte se bát její obsluhy, stačí ji zapojit a odvést hadici do venkovního prostoru, obsluhovat ji tedy zvládne každý. Jelikož je mobilní, můžete ji použít v celé domácnosti nebo v zaměstnání, to je hlavní výhoda oproti klimatizacím, které se montují napevno. Jelikož je využívaná zejména v letních měsících, můžete ji mít po zbytek roku uloženou, aby nepřekážela. Tato klimatizace nepotřebuje žádnou venkovní jednotku, kterou by bylo potřeba zvenku montovat na dům.

Chlazení, čištění vzduchu i odvlhčováni

Tento model není určen pouze pro chlazení, ale i pro čištění vzduchu (což ocení zejména lidé trpící na alergie a astma) a také má funkci odvlhčování. Pokud bydlíte ve vlhkém bytě, je v něm zvýšené riziko tvorby plísní a funkce odvlhčování vám pomůže se přebytečné vlhkosti zbavit, a to rychlostí až 36l za 24 hodin. Pokud máte opačný problém a máte v místnosti suchý vzduch, nemusíte se bát, že by klimatizace při chlazení vlhkost snižovala, automatické odpařování kondenzátu zaručuje stálou vlhkost po celou dobu provozu.

Právě automatické odpařování kondenzátu je jednou z největších výhod této klimatizace. Kondenzát je kapalina, která vznikne při kondenzaci, tedy když je teplota spalin stejná nebo nižší než teplota rosného bodu vodní páry. U běžných klimatizací se musí klimatizace napojit na odpadní systém, aby byla kapalina odváděna do odpadu. Jelikož je zde kondenzát odváděn horkým vzduchem, nemusíte tuto problematiku řešit.

Důležité parametry

Mobilní klimatizace Qlima P534 váží 31 kilogramů a má kompaktní rozměr 440 x 355 x 715mm. Můžete si nastavit teplotu v rozmezí 18-32°C. Hlučnost je pouze 65dB, disponuje rotačním kompresorem a ventilátorem o 3 rychlostech. Energetická třída je A+, kapacita chlazení 3200W, příkon 1200W.

Obsluha klimatizace

Pro klimatizaci není potřeba žádná odborná montáž, po zakoupení ji můžete začít bez omezení používat. Klimatizace má dálkové ovládání a disponuje i časovačem, takže ji nemusíte neustále vypínat a zapínat, ale jednoduše si nastavíte, kdy se bude spouštět. Nemusíte mít obavy, že byste klimatizací zatěžovali životní prostředí, je zde použito ekologické chladivo R290. Pokud nevíte, kam pro tuto klimatizaci zajet, máme pro vás příjemnou zprávu, pořídíte ji z pohodlí domova na stránkách iQlima.cz.

Izolace do okna

Aby byl efekt chlazení u klimatizace co nejúčinnější a nedošlo ke zpětnému proudění teplého vzduchu, je vhodné použít izolace do okna. Jde o doplněk, který je levný a použijete ho prakticky pro všechny typy oken, kromě střešních. Nemusíte se bát žádného vrtání, úpravy oken nebo pracné montáže. Izolace se jednoduše nalepí a lze ji použít do jakéhokoliv prostoru, včetně historických objektů. Nemusíte se bát omezení funkcí okna, dokonce i po instalaci izolace lze s oknem manipulovat, tedy zavírat i otevírat, jak budete potřebovat.

Instalace izolace do okna

Instalaci lze provést svépomocí, ale pokud si na ni netroufáte, můžete si tuto službu jednoduše objednat. Odborníci z iQlima.cz se postarají jak o montáž, tak o uvedení klimatizace do provozu. Výhodou této služby je to, že při ní máte dopravu samotné klimatizace zcela zdarma.