Renovace parket a jejich ošetření – renovaceparketpraha.cz

Parketová podlaha je stále velmi populární podlahou pro všechny místnosti v domě, kromě těch, kde se vyskytuje vlhkost a voda. Jsou vhodné tedy do obývacích místností, ložnic a podobně. Navíc mohou být i z několika druhů dřeva a vytvoří nám tak dokonalou mozaiku. Setkat se s takovým druhem podlahy se můžeme také setkat při návštěvě historických budov, zámků a šlechtických sídel, kde parkety byly v každé místnosti, zejména v přijímacích sálech. Tvořily tak dominantu místnosti a my můžeme jen obdivovat dokonale propracované tvary a detaily takové podlahy. Renovaceparketpraha.cz – dokonalost v každém detailu.

Dřevo jako přírodní materiál

Parkety jsou ze dřeva a to je jak víme velmi příjemný stavební materiál, který je navíc i ekologický a má jedinečnou a dokonalou strukturu. Má také vynikající tepelně izolační vlastnosti, je příjemné na dotyk a je pevné. Takováto dřevěná podlaha z masivních parket je investicí na dlouhou dobu. Každý druh dřeva je něčím specifickým, například dubové dřevo se pro podlahy používá už stovky let. Je to díky své tvrdosti a pevnosti, navíc také takový druh dřeva dobře snáší změnu vlhkosti. Smrkové dřevo zase vnáší do našich domovů útulnost a je cenově dostupnou variantou. Ovšem každá podlaha i ta nejlepší se postupem času trošku „ošoupe“ a ztratí svůj hezký vzhled. Je třeba podlahu obnovit.

Spolehlivost a profesionalita – renovaceparketpraha.cz

Renovace parket ale vyžaduje nemalé úsilí a hlavně znalosti. Naše laická neodbornost by mohla takové podlaze ještě ublížit a tak vhodným řešením je jistě oslovit profesionální firmu,třeba renovaceparketpraha.cz, která má zkušenosti a ví, jak na to. Technik firmy renovaceparketpraha.cz nám nejdříve pomůže identifikovat rozsah poškození parket a pak teprve můžeme přejít k samotné renovaci parket. nejsou – li parkety nenávratně poškozeny, zkroucené vlhkostí nebo nevykazují – li nějaké stopy hniloby, technik firmy renovaceparketpraha.cz navrhne i možné řešení.

Renovace parket představuje několik etap

Samozřejmě, že bez práce nejsou koláče, takže i renovace představuje několik etap, které je nutné dodržet, abychom s výsledkem byli spokojeni. Nejdříve je nutné parkety vybrousit hrubým brusným papírem, odstraníme tak starý lak nebo nátěr, také nečistoty a mastnotu. Podlaha se také díky takovému broušení může snížit až o 2 mm, ale to vůbec není na škodu. Dřevěnou podlahu lze renovovat i několikrát za život, dle potřeby.

Mezery, nerovnosti, dolíky a jiné nedokonalosti

Samozřejmě, že během let se vyskytnou nedokonalosti, mechanické poškození nebo také rýhy od domácích mazlíčků. Tyto problémy je ale třeba odstranit. K tomu slouží speciální složení podlahářského tmelu, který naneseme celoplošně nebo jen na postižená místa a vyplníme tak veškeré mezery, které by netvořily podlahu rovnou. Jestliže objevíme nějaké parketové dílce opravdu poškozené, můžeme je jen vyloupnout a nahradit novými. tady je důležité, aby podklad byl očištěn, hladký a vyrovnaný.

Po důkladném zaschnutí tmelu je nutné zase podlahu vybrousit, tentokrát do hladka, vysát přebytečný prach a zkontrolovat, zda je podlaha opravdu rovná a hladká. Teprve potom můžeme přistoupit k závěrečné povrchové úpravě.

Lakování a voskování

Lakování je dlouhý a komplikovaný proces. Pro vysoce kvalitní lakování je třeba přísně dodržovat doporučenou vnitřní teplotu a vlhkost. Povrch podlahy by měl být dobře a rovnoměrně osvětlený. Abychom dosáhli dokonalého výsledku, musíme si být zcela jisti správným výběrem laku pro konkrétní druh dřeva. Lak se nanáší v několika vrstvách a plné zatížení lakované podlahy je možné až po několika dnech.

Voskování není tak složitý proces, ale stejně jako lakování jde o spolehlivou ochranu podlahy před poškozením.