Mějte ve všem jasno – každý šuplík má své určení

Úložné prostory neznají hranic

Dnes je tomu skutečně tak, protože nábytek se přizpůsobil moderní době v tom, že je potřeba mít doma více úložných prostorů. Pokud totiž zrovna nejste majitelé vzdušného loftu, kde si můžete dovolit téměř vše, je tu pro vás varianta, jak i menšímu bytu dát pořádek a řád. Známe to všichni, když něco hledáme a nemůžeme danou věc najít. Pěkně nás to potrápí. Když budete mít ve svém šuplíku jasno, tak najdete vždy, co potřebujete.

V praxi to tedy znamená, že doklady, přihlašovací údaje, složenky, atp. dáte k sobě, např. první šuplík a už budete vědět, že co se týče bytu a placení máte vyhrazen první šuplík. Druhý šuplík pojme psací potřeby, třetí šicí potřeby a takto bychom mohli pokračovat do vyčerpání zásob. Pro snazší orientaci bude lepší si určit nejen šuplíky, ale i skříňky. Skříňka na pracovní činnosti, skříňka na výtvarnou výchovu v dětském pokoji, atd.

 

Vícečetné šuplíky jsou někdy lepší, než jedna hluboká zásuvka

Je to pravda, protože hluboký šuplík sice pojme hodně věcí, ale hůř se v něm hledají papíry, než třeba dětské hračky. Postel s velkým šupletem je vhodná pro děti. Mají tu ukryty hračky a nikdo neřekne, že nemáte poklizeno. Novinkou je i tzv. spací šuplík, který v prostorách postele otevírá dítěti nové možnosti. Umístěním matrace tu elegantně vyřešíte spaní druhého dítěte, pokud v bytě nemáte dostatek prostoru. Postel se spacím prostorem je dnes již běžně k dostání. Jen se vytáhne šuplík a dítě se tu vyspí.

Doplňte šuplíky o látkové boxy

Možností je nespočet, klidně si dovolte šuplíky doplnit i o další sortiment věcí a nábytku. Předností látkových boxů je jejich bezpečnost. Jsou i kulaté, malé, větší, ale do dětských pokojů opravdu skvostným řešením. Do obývacích pokojů a ložnic si je užijete zase v přírodních nebo pastelových tónech, podle ostatního nábytku. Z boxů tak lze vytvořit zajímavou barevnou kompozici.