Lavička připravená na lenošení

Odpočinek na zahradní lavičce je velmi lákavým nápadem. Nezapomněli jste se o ni ale náležitě postarat? Pokud ano, na nic nečekejte a začněte s tím. Přinášíme vám tipy, jak navrátit lavičce její hedvábný lesk. Většinou totiž zůstává na zahradě i v zimních měsících, kdy její povrch dostává nejvíce zabrat. Každoroční drobná péče dokáže prodloužit její životnost i o několik let.

Abyste mohli i letos lenošit na své zahradní lavičce, je dobré zkontrolovat její současný stav – naprasklá či uhnilá prkna vyměnit a vypadané či povylezlé šroubky znovu zašroubovat. Stejně tak nezapomínejte na odstranění starého odlupujícího se nátěru. Jinými slovy je před samotným natíráním vždy nutné odstranit všechny závady.

Pokud je dřevo zašedlé, použijte Xyladecor Čistič dřeva a poté lehce přebruste. Suchým hadrem důkladně očistěte povrch dřeva od prachu. Xyladecor Ošetřující olej naneste rovnoměrně štětcem v tenké vrstvě. Nevsáknutý nátěr po cca 15 minutách vytřete do sucha. Nechte proschnout 24 hodin a následně naneste další nátěr. Lavičku chraňte před deštěm do doby úplného zaschnutí obou nátěrů alespoň přehozeným igelitem.