Kupujete ojetinu? Dejte si pozor na nejčastější chyby

Ojetý vůz může být dobrý sluha, ale zlý pán. Finance na nákup nového vozu nejsou a tak spousty rodin sáhne po již užívaném voze.

Kromě financí hraje i velkou roli při výběru vozu výbava. Nové modely aut jsou poměrně levné oproti předchozím rokům, ale nabízí minimální výbavu. Za plnou výbavu je nutné si připlatit nemalé peníze, které se často vyrovnají ceně celému vozu. Nákup ojetého vozu však vyžaduje zkušenosti a trpělivost. Vyhněte se chybám, kteří dělají nezkušení začátečníci. Auto inzerce totiž poskytuje širokou nabídku vozů, ale ne všechny jsou poctivé.

Počet najetých kilometrů se nerovná skutečnosti

U ojetých vozů nikdo nepočítá s tím, že budou mít najeto minimum kilometrů. Nikdo však netouží vůz s tachometrem, který zobrazuje několik stovek tisíc jednotek. Na řadě ojetin se stáčí tachometr, aby nezobrazoval tolik najetých kilometrů. Podle tohoto měřítka nelze vybírat vůz. Z tohoto důvodu je zapotřebí vnímat spíše celkový stav vozidla. Jak vypadá, jaké má jízdní vlastnosti, jaké je opotřebení a další vlastnosti vozu. Některé portály, které se zaměřují na prodej aut online garantují pravdivý stav tachometru. Jedná se o jediný způsob, jak skutečně získat to, co je udáváno bez nutnosti strachu z podvodu.

Dokumentace vozu není úplná

Velmi závažná chyba, která je však častá u uživatelů, kteří si kupují poprvé vůz. Při nákupu vozu si dávejte pozor na dokumentaci. Ta musí obsahovat historii vozu a čísla na karoserii se musí shodovat i s informacemi uvedené v listině vozu. Při kontrole nezapomeňte ověřit i VIN číslo u automobilu. Zjistíte tak, zda vůz není kradený a další podstatné informace o vozu, které vám dají jistotu, že je vše v pořádku.