Koupíte mobilní dům na kolech a bydlíte hned

Potřebujete rychle a také levně bydlet? Vždy jste chtěli svůj rekreační domek, ale kvůli stavebním povolením jste si to rozmysleli? Potom je mobilheim řešením pro vás. Mobilní domek láká svou jednoduchostí, ale i pohodlím.

Karavan a dům dohromady

Mobilheimy spojují komfort normálního bydlení s kompaktností přívěsu. Zpravidla mají okolo 12 metrů do délky, 3,5 metrů do šířky a hmotnost se pohybuje od 1,5 do 3,5 tuny. Jsou přizpůsobeny pro transport kamionem – mají odnímatelnou oj pro zaháknutí a na spodku najdete ocelový podvozek s koly. Jsou kompletně vybavené včetně rozvodů a instalací a uzpůsobeny pro rychlé připojení a odpojení. U těch nejjednodušších domků ceny začínají i na 150 000 korunách. Protože nejde o nemovitost, nepotřebujete k mobilheimu stavební povolení a neplatíte ani daň nemovitosti.

Vybavení a zařízení

Mobilní domy jsou vybaveny kuchyňskou linkou, koupelnou a záchodem, obývacím pokojem, jídelním koutem a mohou mít i více než jednu ložnici.

mobilni_domy_mobilheimy_loznice

Všechny místnosti jsou plnohodnotně vybavené, ale pokud byste si chtěli mobilheim vybavit sami, lze sehnat i nezařízené. Topení bývá obstaráno přes plyn nebo elektřinu, můžete ale objevit i dražší kusy s centrálním vytápěním.

interier_mobilheimu_mobilniho_domu

K domku je také široká možnost přistavění například teras nebo vstupních verand.

A jeho využití?

Ačkoliv mobilní dům připomíná karavan, je vhodný spíše pro ne příliš časté přesuny a kratší vzdálenosti. Kvůli velké váze nemusí být manipulace snadná. Jeho údržba je však nenáročná a náklady na bydlení minimální. Dají se používat jako sezónní rekreační chaty, na domek, který přistavíte ke staveništi, abyste nad ním měli dohled, ale třeba i jako kanceláře nebo pracoviště, což může být výhoda pro drobné podnikatele. Pokud byste v něm chtěli bydlet na stálo, bude mobilheim vyžadovat určité úpravy, jako je například zateplení, výměna oken nebo správné usazení pro zpevnění podlahy. Životnost takového domu je potom okolo 40 let.