Rekonstruujete ložnici? Zaměřte se na postel!

Když se rozhodneme rekonstruovat, nemusíme nutně začínat jenom u centrálních místností, jako je kuchyně, nebo obývací pokoj. Svou roli hraje také ložnice, kde mnohdy trávíme až třetinu svého života. A to přímo ve své posteli. Proto se právě na ní zaměříme i my. Základem by měla být matrace.

Vybrat tu správnou bychom měli podle několika kritérií. Prvním z nich jsou určitě ceny. Velká akce na matrace však může být řešením, jak ji výrazně snížit a jak si s naším rozpočtem dopřát i takové varianty, které by za normálních okolností byly finančně nedostupné.

150609-memory-comfort-matrace-s-pamatovou-penou

Kromě ceny ale hledíme také na konkrétní typ. Tedy provedení. Kromě toho, že by měla mít dostatek zón, hraje roli i to, co se nachází uvnitř. Proto existují třeba matrace:

  • Pružinové a taštičkou
  • Pěnové
  • Latexové

Důležitá je i velikost a nosnost

Jakmile máme konkrétní typ matrace vybraný, můžeme začít hledět na několik dalších parametrů. Co se mezi ně primárně řadí? Je to rozhodně velikost. Zde můžeme jít buď cestou standardizovaných velikostí, nebo si nechat vyrobit matraci na míru. V rámci prvního příkladu to jsou třeba oblíbené matrace 140×200, které nabídnou dostatečný prostor i manželskému páru. V případě matrace na míru je jenom na vás, jak velký typ si necháte zhotovit.

Kromě velikosti doporučujeme hledět také na nosnost. Klasická provedení obvykle zvládnou nabídnout dostatečnou oporu běžné osobě. Pokud vážíte více, při výběru matrace to zohledněte.

Povlečení nepodceňujte

Matrace je základ spokojeného spánku. Co ale také hraje nemalou roli, to je rozhodně povlečení. Pokud jde o zimní období, rozhodně doporučujeme flanel, který vás příjemně zahřeje. Pokud je léto, krepové povlečení zaručeně nezklame nikoho. A to nejenom pro celkovou jistotu lehkosti a prodyšnosti, ale také pro jistotu celkové pohodlnosti. Díky tomu už bude i váš spánek za všech okolností naprosto dokonalý, což se pozitivně projeví i na vašem životním elánu.