Kdy se hodí celoroční přikrývky?

Zdravý a plnohodnotný spánek je důležitý. Hned několik faktorů ovlivňuje kvalitu spánku ─ matrace, pokojová teplota, délka spánku a samozřejmě také lůžkoviny, do kterých se všichni rádi zachumláme.

Víte, jaká je ideální teplota v ložnici? Odborníci se shodují na rozmezí 16 až 19 °C. Chladnější vzduch se lépe dýchá a při usínání navíc klesá tělesná teplota. Dvacetistupňová hranice ale není v létě snadno dosažitelná, proto se doporučuje mít v ložnici maximálně o 5 °C méně, než je okolní teplota. Jinak by tělo dostalo značný teplotní šok.

Celoroční přikrývka je trefa do černého

Jak už název napovídá, celoroční přikrývky jsou opravdu určené k celoročnímu používání. Tento typ dek se hodí do bytů, kde teplota neklesá pod 20 °C. Povaha těchto peřin je uzpůsobena tak, aby v zimě zahřály, a přitom v létě chladily. Celoroční přikrývky ocení především muži, jelikož mají obecně raději nižší teploty, a proto jim bude celoroční přikrývka maximálně vyhovovat.

Pro zaryté zimomřivce je stále lepší varianta hřejivých či extra hřejivých dek. Vůbec nejhorší je zima, která jde od nohou. Se zmrzlými chodidly se vám bude velmi špatně usínat.

Přikrývka 4 roční období vs celoroční přikrývka

Tyto dva druhy dek se dost často zaměňují. Je mezi nimi vůbec rozdíl? Ano, je. Celoroční přikrývka je jedna samostatná peřina, většinou s náplní o obsahu 300g/m². Přikrývka 4 roční období představuje 2 deky – jedna tenčí a druhá celoroční. V zimě spojí do jedné extra hřejivé deky a přes léto jsou zase sólo.

Kvalitní český výrobce přikrývek

Hledáte pro svou ložnici kvalitního českého prodejce lůžkovin? Chcete, aby vám přikrývky posloužily několik let? Můžeme s klidným srdcem doporučit výrobce Picaso Manufactury, který je odborníkem v oblasti ložních výrobků. Již přes 20 let sbírá cenné zkušenosti a promítá je do svých produktů. Výsledkem jsou lůžkoviny z kvalitních materiálů za použití inovativních technologií a ruční práce.