Jak odhadnout množství kamene, které budete potřebovat?

Upravujete zahrádku? Pak možná budete potřebovat drcenou břidlici. Jak ale odhadnout, kolik kamene vlastně budete potřebovat? Poradíme vám v článku.

Drcená břidlice výrazně vylepší vzhled vašeho exteriéru. Můžete ji použít například k vytvoření krásné cestičky, nebo z ní postavit originální plot. Fantazii se zkrátka meze nekladou. Než se ale pustíte do samotné stavby, je potřeba zjistit, kolik kamene vlastně budete potřebovat.

Základní vzoreček

Kamenná dlažba z břidlice, břidlicové desky nebo břidlice drcená. To je jen krátký výčet možností, které vám kamenivo přináší. Ještě náročnější ale pro někoho může být odhadnout, kolik materiálu vlastně bude potřebovat. O pomoc vždy můžete požádat prodejce, naštěstí to ale můžete zjistit sami s pomocí kalkulačky a jednoduchého vzorečku.

Jaké informace budete k výpočtu potřebovat? Zjistěte si nejprve délku, šířku a tloušťku zásypu. Na základě těchto informací pak uplatníte jednoduchý vzoreček pro výpočet objemu. A to tak, že všechny tyto hodnoty vynásobíte mezi sebou. Nezapomeňte nejprve čísla převést na správné jednotky – například cm na metry nebo naopak. Pokud na to zapomenete, dostanete špatný výsledek.

Kolik břidlice koupit?

Tímto ale počítání nekončí. Abyste se dobrali požadované hmotnosti, je nutné ještě vynásobit získanou hodnotu váhou 1 metru krychlového požadované frakce (v tomto případě drcené břidlice). Na základě vašeho výsledku pak objednejte požadovanou hmotnost. Pokud vám například vyjde číslovka 0,9, objednejte si 0,9 tun drcené břidlice.

Možná se teď ptáte, kde vlastně můžete drcenou břidlici objednat. My jednoho dobrého prodejce známe. Zamiřte na web Moravskabridlice.cz. Naleznete tu jak drcenou, tak opracovanou břidlici v podobě desek. Ty můžete použít jak v exteriéru, tak interiéru. Břidlice navíc pochází přímo od těžaře, takže ušetříte spoustu peněz. Navíc budete mít jistotu, že je kamenivo opravdu kvalitní, protože pochází z nejlepších dolů ve střední Evropě.