Kaktusy do bytu

Kde to bude kaktusům slušet

Každá moderní domácnost vlastní doma alespoň jeden PC nebo notebook. To je to pravé místo pro kaktus. V blízkosti počítače, ale klidně i tv. Omezují totiž elektrosmog, což je jejich hlavní výsadou. Kaktus je tak schopen pohltit škodlivé záření. Otázkou také ovšem je, zda jsou v rodině děti. Pokud ano, tak je potřeba kaktusy odstranit z jejich blízkosti. Ostnaté trny jsou pro ně lákavou, ale nebezpečnou hračkou.

Co to vlastně jsou kaktusy

Kaktus je tučnolistá rostlina, které se jinak nazývá sukulent. Jeho součástí jsou bodliny, které ho činí něčím netradičním a atraktivním. Pro někoho v rodině se tak pěstování kaktusů může stát i koníčkem. Jen je lepší je umístit venku na skalku, než jich mít doma plno. Narušily by vám koncept a harmonii. Dají se pěstovat i v pařníku nebo na balkóně, záleží, jestli bydlíte v domě se zahradou nebo v paneláku či činžáku s balkónem.

Kaktusům to sluší i v menších trsech na polici

Police na balkóně jsou ideálním místem pro kaktusy. Exteriér je pro ně i příjemným zpestřením, ale dbejte na to, aby nestály na místě, kde svítí ostré slunce. Mají rády spíše stín. Po zazimování vás na jaře čeká kus práce, než budou zase kvést. Pozor na jarní slunce, které se svou intenzitou nezdá, ale dokáže je i spálit. Jednotlivé exempláře si hýčkejte, protože vlastnit jedinečnou sestavu kaktusů vyžaduje sice úsilí, ale stojí to za to. Navíc je to rostlina, kterou když sem tam zapomenete zalít, určitě přežije.