Je pro psy vhodný kotec nebo ohrádka?

Pořídíte-li si psa, pak samozřejmě sledujete, co vše je nutno pro něj pořídit. Budete muset koupit pelech, správné granule, vodítko, obojek, nějaké pamlsky, kartáč, ale třeba také kotec nebo ohrádku. Stále však existuje spousta milovníků psů, kterým se při slově kotec nebo ohrádka ježí chlupy na rukou a říkají striktní ne!

Týrání zvířat?

Spousta z těchto pískařů se dokonce nebojí použít slova jaký týrání zvířat. Je tomu skutečně tak? Ani zdaleka! Ano, některá plemena psů trpí, když jsou zavřená po celý den v kotci, protože na to zkrátka nejsou stavění. Ovšem co takoví psi, kteří jsou věční tuláci? Ty můžete mít doma na zahradě, ale oni se vždycky budou snažit prozkoumávat okolí „na vlastní pěst“. A sousedům se asi nebude líbit, když váš utíkač oblaží svou přítomností jejich slepice.

Pořizujete-li psa, pak je určitě dobré si o něm spoustu věcí zjistit, zejména to, zda mu nevadí být v kotci. Když pes bude muset trávit v něm svůj čas, pak myslete na to, že jsou pro psa důležité procházky. Pokud to jen trochu jde, jste třeba na zahradě a máte psa pod kontrolou, jistě jej vypusťte, ať se proběhne. Pokud to není možné, dopřejte mu každodenní pravidelné procházky.

Kotec nebo ohrádka?

Kotec pro psa je nutno vybírat pečlivě, vybíráte mezi zděným s výběhem či klasickým, který můžete přemístit podle potřeby kamkoliv. Pro psa musí jít o prostorné, pevné, vzdušné a dostatečně prosvětlené místo, které poskytne psovi ochranu před deštěm, větrem i sluncem. Celý kotec by měl být také zastřešen, aby do kotce nepršelo a nenatékala do něj dešťová voda.

Ohrádky pro štěňata jsou zase ideální volbou, pokud potřebujete udržet štěňata na jednom místě. Umožňuje jim hrát si bezpečně venku, na čerstvém vzduchu beze strachu, že se vám někam zaběhnou a vy je budete muset složitě hledat!