Jaký je současný trend v exteriérovém stínění?

V posledních letech se exteriérové stínění nemovitostí těší velké oblibě. Na svou stranu si získalo nejen majitele domů, ale i architekty. Není tedy žádnou záhadou, že tento způsob stínění vidíme na nemovitostech stále častěji. Potkat je můžeme na rodinných i panelákových domech, komerčních budovách či jako součást pergol a teras. Obliba spočívá především v elegantním vzhledu, nabídce mnoha barevných variant a také z důvodu své funkčnosti.

Metody exteriérového stínění

Mezi nejpoužívanější exteriérové stínění patří venkovní žaluzie, venkovní rolety a screenové rolety, jež nabízí ideální způsob, jak zajistit ve svém interiéru příjemný stín. Navíc jsou skvělým pomocníkem při ochraně přehřívání interiéru v letních měsících. Uplatnění však mají i v zimních měsících, a to jako ochrana před únikem tepla. Pokud byste si chtěli zajistit stinné místo na zahradě, terase či balkónu pak můžete použít markýzy výklopné, či výsuvné. Markýzy poslouží i jako ochrana před nepřízní počasí.

Výhody exteriérového stínění

Mezi hlavní výhodu exteriérových stínících prvků patří především zajištění příjemného klima po celý rok, jak již bylo uvedeno. Exteriérové stínění je také typické skvělým stínícím efektem oproti jiným metodám stínění. Jde o řešení, pro které je typická dlouhá životnost a snadná montáž. Mezi další výhody patří zvýšení ochrany soukromí před všemi zvědavci a atraktivní vzhled, který podtrhne moderní bydlení. Nakonec jde o způsob stínění, který je vhodný prakticky kdekoliv, včetně velkých oken, jež jsou typické pro veřejné budovy.

Snadné ovládání

Venkovní žaluzie, venkovní rolety či markýzy navíc můžete ovládat v rámci chytré domácnosti, a to v podstatě odkudkoliv. K ovládání vám poslouží aplikace v mobilním telefonu. Venkovní rolety či žaluzie tak zvýší bezpečnost vašeho domova a zjednoduší váš život. Nakonec to ocení i rostliny umístěné na oknech, kterým budete moci dopřát dostatek světla a zároveň je ochránit před přímým slunečním svitem.

Neváznou kalkulaci stínění pro váš dům, byt či jakoukoliv budovu můžete zjistit na webových stránkách společnosti Svět stínění, s. r. o.