Jak využít posuvné skleněné dveře jako vnitřní děliče místností

Mezi tradičním a moderním designem domů existuje řada stylistických rozdílů. Jedním z největších je využití prostoru.

Tradiční domy byly více ohraničené zdmi, kde každá místnost působila jako rozčleněná. Pokud tam nebyly závěsné nebo kapsové dveře, byly tam alespoň jedny klasické dveře. V 70. letech 20. století pak otevřený koncept půdorysu prolomil zdi a rychle se stal nejoblíbenějším trendem v oblasti designu domů.

Tato obliba nepolevuje. Ale s tím, jak hračky dětí zabírají všechny místnosti a domácí kancelář se mísí s obytným prostorem, roste touha vrátit do domů všech stylů zdání oddělení. A interiérové posuvné dveře nabízejí skvělé řešení.

Výhody interiérových posuvných dveří

Vnitřní posuvné skleněné dveře v sobě spojují to nejlepší z tradičních i moderních půdorysů. Můžete si zachovat otevřený koncept tím, že dveře zůstanou otevřené. Nebo je můžete zavřít a získat tak soukromí a oddělení, aniž by váš domov působil uzavřeně. Tato flexibilita designu přináší do interiéru vašeho domu spoustu dalších výhod:

1. Konfigurovatelný prostor

Čím déle ve svém domě bydlíte, tím více se mění vaše potřeby. V průběhu let se místnost navíc může proměnit v ložnici, kancelář, místnost na hračky, herní místnost nebo řemeslnou dílnu. Vnitřní posuvné dveře mohou rozdělit dvě místnosti nebo rozdělit jednu místnost na dvě části, takže můžete snadněji přizpůsobit stávající půdorys svým prostorovým potřebám.

2. Zlepšete pohyb mezi jednotlivými místnostmi

Vnitřní posuvné dveře také šetří místo, což zpříjemňuje pohyb ve vaší domácnosti. Nemusíte se obávat, že budete narážet do otevřených dveří, kdykoli vstoupíte do místnosti, nebo že budete nuceni zařizovat a navrhovat interiér podle křídla dveří s pevným jádrem.

3. Více přirozeného světla

Tradiční domy mají obvykle více oken na více stranách domu. Zatímco současný styl a moderní design interiéru se vyznačují většími, volnými okny nebo skleněnými stěnami. V každém případě se přirozené světlo nemusí dostat do vnitřních částí domu. Nebo může být osvětlení nevyvážené, kdy na jižní straně vašeho domu je hodně světla a na opačné straně jen velmi málo.

Začleněním interiérových posuvných skleněných dveří na místo pevných dveří nebo stěny můžete pomoci slunečnímu světlu volněji proudit do celého domu.

4. Vylepšený styl

Existují desítky různých typů posuvných dveří, které můžete instalovat tak, aby vyhovovaly vašemu stylu. Dveře z recyklovaného dřeva dodají interiéru rustikální estetiku. Dveře ze starého dřeva se strukturou zase nabízejí dojem moderního statku. Pokud však chcete zachovat otevřenost a zvýšit přirozené světlo, jsou terasové dveře tou správnou volbou.

Dveře na terasu nabízejí stejné výhody uvnitř vašeho domova jako na venkovní stěně a přinášejí styl a krásu spolu s funkčností. A aby vaše posuvné dveře hladce zapadly do designu vašeho interiéru, můžete si vybrat z řady prvků.