Jak vybrat hydromasážní vanu a užít si koupel naplno?

Chcete si večer dopřát horkou koupel s relaxací a uvolněním, ale pořád to ve vaší obyčejné vaně není ono? Máme pro vás řešení, které nabízí spoustu dalších výhod a ocení je také vaši členové rodiny.

Řešením je hydromasážní vana, se kterou se budete cítit lépe jak fyzicky, tak také psychicky. Masážní systémy jsou na výběr celkem dva, a to hydromasáž a vzduchová lázeň. Pokud požadujete obě varianty najednou, dá se zakoupit i kombinovaný systém. Při výběru je nutné znát, jestli zvolíte klasickou nebo rohovou variantu vany.

O masážních systémech

Hydromasáž (Whirlpool) se dá přirovnat k ručním masážím. Proudy vody, které vycházejí z trysek mají určitou sílu, díky které dochází k masáži jednotlivých partií těla. Intenzita vody se dá regulovat pomocí ovládání, které je zabudováno na okraji vany (regulátoru vzduchu). Takže ve skutečnosti si například můžete zvolit nejdříve slabší tlak vody a poté pozvolna přecházet na silnější. Hydromasážní systém se doporučuje zejména: u rekonvalescence poúrazových a pooperačních stavů, k celkovému zvýšení fyzické a psychické kondice, při fyzickém vypětí a svalové únavě, u chronických revmatických chorob, u některých chorob krevního oběhu a cév, u chronických chorob dýchacího systému, u funkčních nervových poruch, částečného ochrnutí, ke snížení bolesti pohybového aparátu.

Vzduchová lázeň (air masáž, airpool) nebo také perlička chcete-li, funguje formou předehřátého stlačeného vzduchu, který vychází speciálními celokovovými tryskami. Pomocí kompresoru se vhání soustavou trubic vzduch do vany právě prostřednictvím trysek po celé ploše dna. Vzduchová lázeň je vhodná pro odpočinek a relaxaci. Air masáž se doporučuje při revmatických potížích, nemocích pohybového aparátu, neurologických nemocích, nespavosti, psychickém vypětí a pro snížení bolesti.

Dávkování masáže

Lázeň se doporučuje provádět obden. Doporučená teplota lázně je až do 40°C a doba pobytu až 30 minut.

Udělejte svoji koupel plnou relaxace a pohody pomocí hydromasážní vany, díky které se budete cítit uvolněně a odbouráte s ní navíc stres a nepohodu.