Jak správně vybrat skleněné dveře do interiéru

Dveře slouží nejen ke svému obvyklému účelu, ale v bytě také dotvářejí celkovou atmosféru interiéru. Každého příchozího interiérové dveře ihned upoutají, takže je věcí cti majitele, aby mu vnitřní dveře nedělaly ostudu.

Podobně to platí i v komerčních prostorách. Pokud chcete mít skutečně efektní dveře s pěkným vzhledem, který dodá vašemu obydlí nebo kancelářským prostorách novou dimenzi a opticky daný prostor zvětší, pořiďte si skleněné dveře. Vybrat si můžete buď variantu klasickou, nebo efektní skleněné dveře posuvné. Posuvné dveře mají další výhodu v tom, že ušetří místo při otevírání. I u posuvných dveří máte dvě možnosti. První varianta je snazší na stavební úpravy, neboť se instalují pouze kolejničky. Chcete-li dveře skrýt do pouzdra, je třeba tomu dané místo přizpůsobit. V bohatém sortimentu nechybí ani nabídka stavebního pouzdra do sádrokartonu.

Zhotovení skleněných, ale i jiných interiérových dveří si můžete objednat na míru, takže si přijdou na své i nároční zákazníci. Pomocí jednoduchého konfigurátoru na webových stránkách lze zvolit několik parametrů a požadované dveře budete mít doma do 4 až 6 týdnů.

Jaké sklo je ve skleněných dveřích

Nemusíte se obávat rizika rozbití skla. Skleněné dveře jsou bezpečným výrobkem, který v kombinaci s vhodným kováním a nerezovými doplňky působí efektně a komfortně. Sklo se nabízí v matné, vzorované i čiré verzi, která je vhodná například u dveří do dětského pokoje, aby rodiče měli přehled o svých dětech. Bezpečnost dětí je zaručena, neboť výplň dveří tvoří odolné tvrzené sklo. Odolnosti proti rozbití se dosahuje při výrobě skla jeho tepelným tvrzením – kalením. Pro skleněné dveře se používá tvrzené sklo o tloušťce 8 až 10 mm.

Kliky a kování

Kovové doplňky dotvářejí celkový efektní vzhled skleněných dveří, které ovšem vyžadují speciální kování určené na sklo. Eshop kliky-kovani.cz nabízí pestrý sortiment kování na sklo v nejrůznějších formách, včetně důležitých prvků, bodových úchytů, těsnění, madel a kotvení. Vybírat můžete podle stylu dveří a interiéru. Rozhodně se vyplatí vsadit na kvalitní značkové výrobky s dlouhou životností.