Jak pověsit prádlo doma a na zahradě

Abychom mohli prádlo na zahradě usušit, je třeba si opatřit i vhodný sušák na prádlo. V minulosti to vždy bývaly pevně zabudované kovové i dřevěné sloupky či jakési brány, na které se museli natahovat prádelní šňůry.

Dnešní možnosti jsou již daleko jiné. Na trhu je pestrá škála nabídek nejrůznějších sušáků na prádlo, které jsou jak pevně zabudované, tak mobilní. Zejména mobilní skládací sušáky jsou neocenitelným praktickým pomocníkem. Jednak jej můžete umísťovat podle potřeby na různá místa v zahradě, a jednak jejich konstrukce umožňuje na velmi malé ploše sušit velké množství prádla.

Řada těchto venkovních sušáků na prádlo má celkovou délku šňůr 50 m i více. Plocha takových sušáků umožňuje sušení najednou až čtyř i více praček prádla. Jsou vyrobeny z kvalitních konstrukčních materiálů a otočné provedení velmi usnadňuje věšení prádla. Některé sušáky disponují systémem zatahování šňůr do bočnic, které jsou chráněny před deštěm a špínou. Existují i sušáky, jejichž šňůry se dají zvednout do výše i přes dva metry, takže lze pohodlně a bez rizika ušpinění o zem sušit i ložní povlečení a jiné velké kusy prádla.

Dnešní moderní a mobilní sušáky na prádlo si můžete vybírat i na internetu a nechat si je dovézt až domů. Jsou velmi stabilní, mají velkou nosnost a při neužívání chrání šňůry před znečištěním. Na zimu je můžete snadno vyjmou, složit a uskladnit v obalu, takže vám nebude ani překážet. Materiály, z nichž jsou sušáky vyrobeny, jsou odolné i vůči hrubšímu zacházení, přitom jsou lehké, snadno se s nimi manipuluje.