Jak fungují automatické kotle

Jaké výhody má automatický kotel

Automatické kotle mají velký zásobník na palivo, který vydrží i několik dní v provozu. Kotel si sám přikládá podle potřeby. Kotle jsou ekologické, díky šetrnosti s kterou topí. Nastavíte si totiž požadovanou teplotu, kterou si kotel hlídá. Jakmile teplota klesne, automaticky dochází k přísunu dřeva. Navíc nedochází ke ztrátě tepla ani přehřívání soustavy. Automatický kotel totiž nikdy nezapomene přiložit. Účinnost energie z kotle je kolem 80%. Klasické kotle mají něco kolem 50% až 60%.

 

Automatické kotle jsou ekologičtější. Díky programu, který se postará o ekonomické spalování nedochází k takovému znečištění. Poletavého popílku vyletí za rok z klasického kotle kolem 250 kg. Moderní kotle produkují pouze 6 kg za rok.

Čím vším lze topit

Automatické kotle nabízí úsporu v topení tuhými palivy. Ušetříte kolem 30% za topnou sezónu a topit se dá téměř čímkoliv. Ať už chcete kotel na pelety či uhlí nebo dřevo, nabídka automatických kotlů je poměrně široká. Je třeba navíc počítat s tím, že klasickým kotlům už odzvonilo. Jejich užitková doba se krátí a během pár let budou na trhu zakázané díky tomu, že nejsou šetrné k životnímu prostředí. Automatické kotle jsou tak jedinou a především velmi výhodnou možností, jak topit v domácnosti, když se vám nevyplatí klasické možnosti v podobě elektřiny či plynu.