Jak být efektivní při práci z domova radí Aplikant.cz

Práce z domova neboli home office bývá ve firmách – recenze firem často benefitem. Z důvodu momentální pandemie se ale tento fenomén objevuje daleko častěji. Jak se dá zůstat efektivní stejně jako když docházíte do kanceláře? Někteří lidé se nechají doma rozptýlit a práci odkládají.

Určete si svou kancelář

Jestli nemáte doma speciální místnost pro kancelář, je nutno si určit jedno místo, které budete pro tento účel využívat. Pro člověka, co na tento režim není zvyklý, to může ze začátku být obtížné, speciálně pokud je zvyklý na více monitorů či na jiné podmínky, která si doma nemůže zařídit. Je proto dobré si svůj pracovní koutek přizpůsobit. Abyste předešli zbytečnému stresu, vše si pečlivě naplánujte dopředu. Můžete si například vytvořit seznam, kde si jednotlivé úkoly budete postupně odškrtávat, čímž si udržíte tu správnou motivaci.

Hodnocení firem

Přehledné hodnocení a recenze firem najdete na portálu Aplikant.cz od společnosti 123jobs Media. Portál nabízí přehledné hodnocení firem od uživatelů. Firmy můžete vyhledávat dle kritérií jako je název firmy nebo IČ a podělit se zde o své názory s ostatními. Hodnotící aplikace nabízí svým hodnotitelům anonymitu a není potřeba ani žádná registrace.

Nezůstávejte celý den v pyžamu

Při režimu práce z domova může být lákavé si přispat, vstát z postele, strávit celý den v pyžamu a ušetřit tak čas. Mějte na paměti, že i to jak vypadáte, ovlivňuje vaši psychiku a motivaci. Proto si přivstaňte, upravte se a převlékněte. Budete se cítit lépe a budete připraveni být produktivní.

Omezte rušivé elementy a stanovte hranice pro své okolí

Velká část lidí práci z domova nebere tak vážně, což je špatně. Jestli má takový názor vaše okolí, je nutné mu striktně vysvětlit, že vy svou práci rozhodně na lehkou váhu neberete a že nechcete být rušeni. Nebojte se stanovit si hranice, které budou členové vaší domácnosti respektovat a pracujte v klidu. Časem třeba zjistíte, že právě práce z domova je pro vás daleko efektivnější než práce s dojížděním do zaměstnání.