Jaká tepelná izolace k zateplení domu se používá nejčastěji

Pořídit si je můžete prostřednictvím internetového obchodu Pavatex-eshop.cz, který je distributorem dřevovláknitých desek, což zároveň znamená i nabídku poradenství a logistických služeb. Na stránkách eshopu se především dozvíte jaká tepelná izolace k zateplení domu se používá nejčastěji.

img_25

Vlastnosti

Dřevovláknité desky Pavatex zajišťují tepelnou stabilitu a zároveň jsou i výbornou zvukovou izolací. Jsou optimálním stavebně-izolačním prvkem jak pro novostavbu, tak pro rekonstrukci domů. Jejich použitím se dosáhne minimalizace spotřeby energie, neboť plnohodnotně nahradí jiné běžně používané izolační materiály, jako jsou nejčastěji používané polystyrenové desky nebo minerální vlna. Výborně se hodí k zateplování nízkoenergetických domů. Vhodné jsou jak pro zděné stavby, tak pro dřevostavby.

Přednosti

Ochrana před zimou, teplem i hlukem – Desky mají tepelnou vodivost od lD = 0,039 – 0,049 W / mK, která minimalizuje tepelné úniky, což přispívá k nižším nákladům na topení. Naopak v létě jimi neproniká horko zvnějšku, jelikož mají vysokou akumulační schopnost zabraňující přehřátí interiéru. Snižování hluku je zajištěno vyšší hustotou materiálu, což zároveň znamená i tvarovou stálost po řadu let

Velké možnosti použití – Je možné je využít v rámci celého obalového pláště domu, ale také v interiéru na zateplení podlah, stropů, příček, nebo k realizaci podhledů nebo k zateplení stěn. Použitím dřevovláknitých desek lze ušetřit i prostorově, nebo skvěle nahradí klasickou zděnou stavbu.

Rychlost realizace a zdravotní nezávadnost – Montáž desek je rychlá a nenáročná, neboť je lze řezat běžnými řezacími nástroji, například i přímočarou pilkou. Tenké desky dokonce i pilovým nožem. Upevňují se do dřevěného rámu nastřelovacími sponami nebo samořeznými vruty do dřeva.

Šetrnost k životnímu prostředí a lidskému zdraví – Výborná je i jejich požární odolnost, neboť při požáru jejich povrch zuhelnatí a zamezí šíření požáru dovnitř konstrukce.

Paropropustnost – difuzní otevřenost, která je u tohoto materiálu klíčová, to znamená, že stavba může na molekulární úrovni „dýchat“.