Instalace vířivky – co to všechno obnáší

Mít doma vlastní vířivou vanu je luxusní záležitost. Nejen, že Vám ji mohou a nejspíše i budou přátelsky závidět všichni známí a sousedé, ale nenechá chladné ani Vaše obchodní partnery. Zkrátka se stále jedná o velmi přepychovou věc.

Jenže ještě než si jí budete moct dosyta užívat, čeká vás poměrně hodně práce. Samozřejmě je možné získat i levné zařízení z čínské produkce, ale takové produkty jsou většinou na první pohled nekvalitní a již vůbec ne jakkoliv designové. Laciné produkty vypadají hezké je na oko.

Nejtěžší je správný výběr vířivé vany a její odborná instalace. Co všechno tento proces obnáší? To si popíšeme v následujících řádcích. Nebojte, s námi instalaci zvládnete na jedničku.

Správný výběr vířivky

Začneme úplně na začátku. Než se pustíte do usazování vířivé vany na místo, musíte si vybrat správný typ, velikost vířivky. Jak ji poznáte? Změřte si na centimetry přesně místo, kam vířivku usadíte a přesně si spočítejte, do jaké vzdálenosti budete moct vést elektřinu, uvažte nasměrování vířivky, výhled z ní a případně také zda Vám její umístění nabídne intimitu. Napojování na vodovodní přívod není nutné a nedoporučuje z důvodu rizika zamrznutí. Pokud vyžadujete napojení na vodu, nebo automatické dopuštění je třeba takové situace konzultovat s prodejcem. Velmi důležité je zabránit jakémukoliv vytopení z důvodu, například přetečení vířivky při napouštění, nebo možné havárie vířivky. Zohledněte taková rizika vypouštěcím kanálkem, žlabem, nebo podlahovou vpustí. Především v případě zapuštěných variant a realizací uvnitř domu. Plochu pod vířivkou nespádujte. Toto všechno je základ. Podle toho si následně můžete vybrat svou vířivou vanu. A pokud si nejste jisti, rada odborníka vám určitě přijde vhod.

Přemístění vířivky ze skladu do domu či na terasu bytu

Vířivou vanu máte vybranou, zaplacenou a můžeme přejít k jejímu odvozu až k vám domů. Asi nemusíme příliš zdůrazňovat, že profesionální přemístění by mělo být samozřejmostí. Vířivka totiž může vážit až 700 kg, takže je důležité vědět, jak ji dostanete z dodávky až domů. A nechcete přeci hned v prvních dnech řešit její poškození.

Místo pro vířivku musí být úplně rovné

Dané místo, na které vířivou vanu usadíte, by mělo být zcela rovné. Naplněná vířivá vana i s lidmi totiž může vážit i   3 000 kg, ale běžnější jsou modely v naplněném stavu vážící mezi 100-1500kg. Pokud by byla usazena na křivém či nerovném povrchu, mohlo by dojit k popraskání formy, nebo poškození konstrukce. Ideální je zpevnění a rovný podklad.

Jakmile ji tedy budete mít doma, usaďte ji přímo na vybrané místo. Vyhnete se tak nekonečnému přemisťování. Vířivka se odbalí, odjistí z transportního obalu a specializovaný technik ji poté připravuje k instalaci a předání novému majiteli.

Instalace vířivky jako nejnáročnější krok

Nyní přejdeme k instalaci vířivé vany. Hned na začátku připomeneme, že pokud se na to necítíte, není vůbec nic špatného na tom, objednat si odborníka a nechat to na něm. Jedním z největších problémů s vlastní instalací je totiž to, že si můžete v okamžiku anulovat záruku, pokud něco špatně propojíte. Postupujte proto přesně podle návodu. Jestliže jste ale technicky zdatní, můžete se do toho pustit sami. Půjdeme hezky krok po kroku:

  1. Správná technická a elektrická příprava pro uložení a elektrické zapojení

  2. Cesta a místo pro bezpečnou manipulaci a usazení vířivé vany an msíto určení. Dostatečný počet osob, případně jeřábové přeložení předem posouzené prodávající firmou.

  3. Rychlost a usazení je odvislé od předem správně připravené situace.

  4. Technik poté aktivuje, napouští, a zaškolí nové majitele od obsluhy.

  5. Užijte si svou úplně první koupel ve vaší zbrusu nové vířivce.