Inspirace na zahradní dlažby a úpravy zahrady

Každá zahrada může být naprostým originálem a především oázou klidu a pohody pro její majitele či uživatele. Opravdu netradiční a moderní zahradní prvky nabízí katalog společnosti SEMMELROCK STEIN+DESIGN Dlažby, a.s., která se zaměřuje především na betonové výrobky.

V katalogu si můžete vybírat z pestré palety nejrůznějších tvarů, velikostí a barev zejména dlaždice na terasy a balkóny, na venkovní schody, chodníčky či na příjezdovou cestu ke garáži. Kromě tohoto sortimentu si můžete objednat a zakoupit betonové obrubníky, celé venkovní schody a další prvky, které jednak zkrášlí vaši zahradu, a jednak pomohou vyřešit například svažitý terén. K tomuto účelu jsou výborné svahovky, ze kterých lze budovat nejrůznější zahradní terasy propojené betonovými schody a dlaždicemi.

2

Venkovní dlažba

Patrně největší chloubou v sortimentu společnosti je venkovní dlažba, která se vymyká všem dosud známým a používaným druhům dlažby. V katalogu si každý vybere podle svého vkusu mezi spoustou druhů. Určitě vás zaujmou venkovní dlaždice v mnoha moderních formátech, které vykouzlí na vaší zahradě, terase nebo prostoru kolem zahradního bazénu výjimečnou atmosféru. Moderní životní styl a elegantní lehkost dodají vaší terase vysoce kvalitní porcelánové dlaždice AirPave, které mají tloušťku pouhé dva centimetry.

3

Rovněž zámková dlažba v různých tvarech, barvách a povrchových úpravách je stále v kursu. Její výhodou je možnost nejrůznějších tvarových a barevných kombinací. Kromě moderních typů dlažby si můžete pořídit i dlažbu rustikální, která je ideální zejména u venkovských objektů. Ke zpevnění travnatých ploch výborně slouží zatravňovací dlažba a dlaždice. Velice výhodné jsou velkoformátové dlaždice, ze kterých lze vytvořit dokonalou plochu. Vybrat si můžete různé povrchové úpravy a struktury, barevné kombinace i jednobarevné dlaždice.

4

Další zahradní prvky

Betonové svahové tvarovky skvěle pomáhají zvládnout výškové terénní rozdíly, ovšem také slouží například k upoutání pozornosti na některé květiny či tvarované okrasné keříky. Vybírat lze z různých barevných a tvarových variant a pro zpevnění svahů jsou naprosto ideální. Manipulace s nimi je velice jednoduchá, takže snadno a rychle vytvoříte zajímavý estetický dojem a navíc můžete při budování uplatnit vlastní fantazii. Pokud si netroufnete na budování zahrady sami, můžete využít nabídky společnosti SEMMELROCK STEIN+DESIGN Dlažby, a.s., jejíž tým přenese vaše nápady a představy na papír pomocí programu CAD.