Přes dveře a okna k vám proniká hluk? Zvolte účinné odhlučnění

Hluk je nepřítelem mnoha lidí a nejvíce nepříjemný je tehdy, když ho snášíme v domácnosti. Pokud vám brání ve spánku nebo v tom, abyste si mohli užívat své volné chvíle, je nejvyšší čas s hlukem bojovat. Ne vždy je možné zastavit zdroj hluku, ale vždy je možné váš domov odhlučnit. Odhlučnit je potřeba také zkušebny a místa, ve kterých vzniká hluk, který se může snadno přenášet do zbytku budovy i do okolí. Odhlučnění spočívá v aplikaci materiálů, které dokáží pohltit zvuk nebo ho utlumit na snesitelnou úroveň. Odhlučnit je možné stěny, strop, podlahu, ale také okna nebo dveře.

Jak odhlučnění provést?

Alfou a omegou je pořídit akustické materiály, které se pro odhlučnění používají. Mají vysokou hustotu a po jejich aplikaci ihned poznáte rozdíl. V běžných obchodech na akustické materiály jen tak nenarazíte, zvolte proto specializovanou prodejnu Akusticka-pena.cz, kde naleznete všechny potřebné druhy akustických pěn na jednom místě. Využít je můžete kdekoliv, od kanceláří až po nahrávací studia, callcentra, průmyslové prostory aj.

Samotný eshop není jen prodejnou, ale také zdrojem všech informací, které potřebujete o nákupu a aplikaci akustických materiálů vědět. Jsou zde podrobné návody, jak materiály vybrat a aplikovat. Každý materiál je navíc detailně popsaný, abyste měli jistotu, že vybíráte správně. Nabízí se vám i Youtube kanál, kde jsou jednotlivé návody natočené. Níže můžete vidět například návod, jak na odhlučnění stěny v paneláku.

Pokud je většina vašich prostorů odhlučněná, možná se ještě najdou zranitelná místa, kterými hluk prostupuje. Jedním z nich je oblast dveří, pro odhlučnění dveří se použije lisovaná akustická deska, která se vytvaruje do potřebných rozměrů, připevní se na dveře a na futra se aplikuje speciální samolepící izolační páska.

V případě odhlučnění okna si můžete snadno vyrobit poklop z akustických desek, kterým okno zakryjete a následně si můžete užít ničím nerušený spánek. Zjistěte více informací přímo na webu prodejce.