Graffiti je v Praze rozšířený problém! Objevují se nápisy i na vašem majetku?

Velkoměstský život skýtá mnoho nástrah a možností, jak může být váš majetek znehodnocen. Jedním z dlouhodobě nejrozšířenějších problémů je graffiti. Prakticky na každém rohu, každém domě, dokonce i na vozech i architektonických památkách můžeme najít obrazy, nápisy nebo symboly vytvořené sprejery. Objevilo se graffiti i na vašem majetku? Co v takovém případě dělat?

Vlastními silami si bohužel neporadíte

Graffiti se může objevit na fasádě vašeho domu, vaší firmy, na plotě, na kamenné zídce, na garážových vratech i na vašem autě. Pár vteřin práce sprejera znamená pro vás spoustu starostí a práce při řešení tohoto problému. První možností je přetření graffiti novým nátěrem. Do této realizace ovšem musíte investovat finance a nikdo vám nezaručí, že den po přetření nebude na stejném místě jiný obraz nebo nápis. Správnou otázkou by mělo být – jak odstranit graffiti? Bohužel tuto činnost bez specializované techniky nikdy nezvládnete dokonale. Buď na povrchu zůstanou vidět obrysy graffiti, nebo můžete poškodit podklad.

dnesnibydleni.cz_graffiti_cz_01

Kontaktujte specialistu v oboru

Naštěstí i na našem trhu se dají najít specializované firmy v oblasti odstranění graffiti Praha i v ostatních částech republiky. Jednou z nejzkušenějších je ARS AXIOM REAL s.r.o. Tato firma působí již dlouhodobě v oblasti čištění fasád a odstraňování graffiti z různých druhů povrchů. Pro svou činnost využívá nejmodernější německé technologie, které dokáží odstranit nápisy z materiálů velmi efektivně, ale přitom nedochází k poškození podkladu. Jak probíhá čištění fasád touto společností, se můžete podívat ZDE.

Kdo vám zaručí, že se neobjeví nové?

Jestli se ptáte, jak vám odstranění graffiti odbornou společností zaručí, že se na majetku neobjeví sprej znovu, odpověď je – nijak. Ovšem firma ARS AXIOM REAL s.r.o. nabízí jiné, efektivnější řešení – jedná se o antigraffiti nátěry. Pokud je na povrch aplikován antigraffiti nátěr, barva se nevsakuje dovnitř povrchu, ale zůstává na nové ochranné vrstvě. Odstranění graffiti z ošetřených ploch je pak mnohem snadnější.