Dřevostavby

K výhodám dřevostavby patří výrazná energetická úspora. V dnešní době se nízkoenergetické domy postupně stávají standardním typem výstavby i v našich zeměpisných šířkách. Důvodem je stále rostoucí náklady na energie. Základním předpokladem snížení energetické náročnosti staveb je hlavně perfektní ochrana obvodových stěn, tzn. konstrukcí, které jsou ve styku z vnějším prostředím. Tzv. pasivní domy mají obvykle víc izolace,Windows 7 key
která zadržuje teplo uvnitř stavby. Není důležité, jaké množství izolačního materiálu na stěny připevníte, ale především jde o jeho kvalitu.

Podstatná je rovněž eliminace tepelných mostů, dále těsnost objektu, která se dá měřit. To všechno je především otázkou kvalitního provedení všech prací od samotného počátku stavby. Mezi další úsporné prvky patří i typ oken, jejich velikost a orientace na světové strany. Pokud toužíte po velkých prosklených plochách, pak je třeba je směrovat na jih. Zároveň se vyplatí mít raději větší plochy a méně rámů. Dřevostavba skýtá příjemné klima a tepelnou pohodu v celém objektu. Nezanedbatelná není ani relativní vlhkost vzduchu uvnitř domu. Dřevostavba má vynikající vlastnost v tom, že se vytápí rovnou vnitřní objem vzduchu bez toho, aby se teplo ještě ukládalo do konstrukce stavby.

Rychlost výstavby a možnost se ihned po dokončení domu nastěhovat, je oproti klasickému zděnému domu neskutečná. Dřevostavba totiž nemusí vysychat i několik měsíců.Office 2010 ativação chave
To má i kladný důsledek v tom, že můžete rychleji splatit úvěr. V porovnání s jinými typy staveb je dřevostavba i ekologicky šetrnější, neboť má výrazně nižší nároky na energii již při výrobě materiálu a komponentů pro dřevostavbu a na případnou demolici. Dřevostavby jsou jako pasivní domy stavěny z obnovitelných materiálů – dřeva a jejich majitelé jednak ctí přírodu, a jednak se mohou těšit ze zdravého vnitřího klimatu.