Co lidi odrazuje od přestavby domu?

Mnozí lidé vlastní nemovitost, která se neřadí zrovna k novým nebo k nemovitostem v dobrém stavu. Staré domy nebo stodoly se často zdědí nebo se odkoupí z důvodu toho, že je atraktivní pozemek, na němž stojí. Když má člověk ve svém majetku nemovitost, která je stará a chátrající, začne si pokládat otázku, jestli je lepší nemovitost strhnout a srovnat se zemí, na jejím místě si posléze postavit nemovitost jinou a vysněnou, či jestli je lepší nemovitost rekonstruovat. V každém případě je zde několik věcí, které lidi odrazují.

Jak u demoličních prací, tak u rekonstrukce a přestavby domu se najdou věci, které jsou jistým odrazením. Pojďme si proto říct, co lidi v jednom a v druhém případě odrazuje, proč lidé nechtějí rekonstruovat, ale na druhou stranu ani demolovat starý dům.

Co lidi odrazuje od rekonstrukce domu

Když se uvažuje nad tím, jestli je nemovitost dobré srovnat se zemí nebo jestli je lepší ji rekonstruovat, mnozí lidé chtějí dům zachránit rekonstrukcí, protože jim je zkrátka líto toho, takovou budovu zbourat. Od přestavby však odrazuje například nízká technická úroveň a kvalita stavby, případně její zanedbanost. Také odrazují i nevyhovující tepelné parametry obvodových zdí. Odrazovat může i nevyhovující vytápění či špatná a nekvalitní elektroinstalace a rozvody vody.

Staré nemovitosti mohou mít navíc špatné dispoziční řešení, mohou mít špatnou orientaci oken, nebudou nabízet možnost využívat podkroví. Tyto věci jsou zároveň důvody, proč demolice je nejlepším řešením.

Demolice je řešení

I když se najdou námi lidé, kteří nechtějí dům demolovat, protože je odrazují náklady spojené s demoličními pracemi, demolice je rozhodně řešení. V rámci demoličních prací se musí stavba strhnout firmou KT – ekologické domy s.r.o., poté je třeba zajistit odvoz suti na skládku, následuje vyklízení a zplanýrování pozemku. Přesto je to cesta k vysněnému domu, který vyjde mnohdy výhodněji než podstupované přestavby.