Bytové doplňky a pomůcky do domácnosti pomocí 3D tiskárny – jaké materiály zvolit?

3D tisk je novinkou, která má netušené možnosti. V Číně již vytiskli na 3D tiskárně dokonce první dům a venkovní chatku. Pomocí 3D tisku se vyrábí sportovní obuv, nejrůznější modely i součástky. Výhodou této metody je neuvěřitelná rychlost, neboť za pouhý den lze vytisknout i několik domů. 3D tiskárny se začínají ve velké míře uplatňovat i v domácích podmínkách a dokonce si s jejich pomocí můžete vytisknout i nábytek podle vlastních představ.

Nemusíte však začít hned s nábytkem, ale můžete si vytisknout třeba nějaké bytové doplňky či pomůcky do své domácnosti. Pořídíte-li si 3D tiskárnu, budete potřebovat i její příslušenství. Tak jako inkoustové tiskárny potřebují cartridge, musí být ve 3D tiskárně tiskové struny a náplně.

Jaký materiál je nejvhodnější?

Nesmíreně odolným a všestranným materiálem je nylon. Je flexibilní v tenkých vrstvách a přitom má dokonalé přilnutí mezi vrstvami. K dalším vlastnostem patří skutečnost, že je velmi hydroskopický, což znamená, že rychle absorbuje vodu ze vzduchu. Nylonové vlákno musí být při tisku suché. Tyto parametry splňují odolné 3D tiskové struny z NYLON materiálu.

Trvanlivé tiskové náplně

Odolnost a trvanlivost jsou hlavními požadavky na kvalitu tiskových náplní. Mezi nejlépe hodnocené a nejvíce používané patří trvanlivé tiskové náplně ASA do 3D tiskárny, které jsou ideálním příslušenstvím i do domácích 3D tiskáren, na kterých se dají vytisknout nejrůznější bytové doplňky, předměty a pomůcky.

Tiskové struny

Bez tohoto příslušenství by se 3D tiskárna neobešla. V nabídce e-shopu jsou tiskové struny z nejrůznějších materiálů. Právě materiálem, ze kterého jsou struny vyrobeny, se od sebe navzájem liší. Hlavním požadavkem na tiskové struny je pevnost. Proto se nejčastěji používají struny z pevných materiálů, jako je například pevná 3D tisková struna z polykarbonátu. Polykarbonát je ideálním materiálem i pro bytové doplňky.