6 důvodů proč nezvolit kamerový systém

Chcete chránit svůj majetek ať už u rodinného domu nebo na chalupě? V tomto článku Vám řekneme hned 6 důvodů, proč nezvolit kamerový systém, ale zvolit raději fotopast. Důvodů je daleko více, ale těchto níže popsaných 6 důvodů je tím rozhodujícím při volbě systému pro ochranu majetku.

Co to vlastně fotopast je

Fotopast je plně automatické zařízení pro zachytávání snímků a videí ve dne i v noci. K jejímu spuštění slouží PIR čidlo, které funguje podobně jako například pohybové čidlo u světel, s tím rozdílem, že zachytává tepelný pohyb člověka nebo zvířete v zorném poli. Pokud zachytí tepelný pohyb, spustí nahrávání nebo udělá fotografii, snímek.

Fotopast je konstruována tak, aby zaznamenávala pohyby v zorném poli. Čidlo fotopasti nepracuje pouze na základě záznamu pohybu, ale i základě teplotních změn. Fotopast je ideálním pomocníkem pro mapování pohybu zvěře a také skvělým nástrojem pro zabezpečení objektů.

Všechno co fotopast vyfotí, nebo nahraje se ukládá na paměťovou kartu ve fotopasti, poté stačí pouze kartu vyndat a snímky si prohlédnout například pomocí počítače.

6 důvodů proč nepoužít kamerový systém

 1. Kamery jsou vidět

Kamery v noci nepatrně svítí a případný zloděj hned vidí, že jej něco snímá.

 1. Instalace a kabeláž

Kamerový systém vyžaduje propojení všech kamer kabely, aby mohlo dojít k napájení a nahrávání, tudíž je potřeba vrtání děr do zdí a celkově je kamerový systém finančně náročnější na instalaci.

 1. Napájení

Každý kamerový systém je třeba připojit ze zásuvky 220V! Pro pachatele je to nejjednodušší shodit jističe! Na případný záložní zdroj poběží kamery jen pár minut!

 1. Trvalé umístění

Kamerový systém po instalaci není mobilní a tudíž většinou nejde s kamerami hýbat dle potřeby.

 1. Složité nastavení

Ke kamerovému systému je potřeba připojit monitor pro nahrávání a také k prohlížení záznamu, navíc bez monitoru nejde systém nastavit. Instalace je složitá a vyžaduje určité dovednosti.

 1. Cena

Samotný kamerový systém je drahý, navíc je potřeba připočítat i práci s rozmístěním, instalací a provozem kamerového systému.

6 důvodů proč použít fotopast

 1. Neviditelné snímání

Fotopast nemá žádnou diodu, která by svítila a snímání je pro lidské oko takřka neviditelné.

 1. Žádné kabely

Od fotopasti nevedou žádné kabely, ani ty napájecí.

 1. Mobilita

Když potřebujete změnit umístění fotopasti, zabere Vám to pár minut.

 1. Napájení na baterie

O provoz fotopasti se starají baterie, které vydrží i několik měsíců.

 1. Snadná instalace a nastavení

Instalace je snadná a nastavení zvládne úplně každý, zabere pouze pár minut.

 1. Cena

Oproti kamerovým systémům je fotopast několikanásobně levnější na pořízení i provoz.

Vždy něco navíc

Navíc některé fotopasti disponují i tzv GSM modulem, který po nastavení a vložení SIM karty odesílá pořízené snímky ihned na mobilní telefon nebo e-mail. Pokud tedy použijete fotopast například na chalupě, okamžitě máte přehled o tom, co se děje v blízkosti fotopasti a můžete hned reagovat.

Pokud Vás fotopast k ochraně majetku zaujala a zajímá Vás více, přečtěte si otázky a odpovědi, nebo se podívejte na snímky pořízené fotopastí ve dne a v noci.