4 znamení, podle kterých poznáte znečištěnou vodu

Pitnou vodu drtivá většina z nás považuje za naprostou samozřejmost. Teče nám doma z kohoutků, nestojí příliš a my ji používáme prakticky ke všemu – vaření, pití, koupání. Pro každého z nás by mělo být na prvním místě, abychom měli jistotu, že je námi konzumovaná pitná voda skutečně čistá. Ne vždy tomu tak skutečně je. Poznejte proto 4 varovné signály, které vám naznačují, že s čistotou vaší pitné vody něco není úplně v pořádku.

Znamení číslo jedna: voda vám nechutná

Voda by vám měla chutnat. A to i napříč častému tvrzení, že voda vlastně ani žádnou chuť nemá. Pokud se stane, že vám voda najednou přestane chutnat, ačkoli ještě nedávno vám její chuť i vůně přišla naprosto přijatelná, pak byste se měli mít na pozoru, protože tady bude něco v nepořádku.

Znamení číslo dva: voda je zabarvená

Jasným poznávacím znamením, že vaše pitná voda, která vám doma teče z kohoutků, nebude tak úplně čistá, je její zabarvení. Voda má být krásně čirá, ne vždy tomu tak skutečně je. Někdy se stane, že otočíte kohoutkem na baterii a místo proudu čiré vody se dočkáte vody zabarvené třeba do oranžova. To je jasný signál, že je něco špatně.

Znamení číslo tři: máte zdravotní potíže

Znečištěná pitná voda může způsobit i určité zdravotní potíže. Když je voda v pořádku, nic vám nehrozí. Pokud ale voda tak úplně v pořádku není, pak vás může postihnout například zvracení, bolesti břicha nebo křeče, objevit se mohou také žaludeční problémy nebo průjem.

Znamení číslo čtyři: špatné výsledky testů

O kvalitě čistoty pitné vody vás může přesvědčit rozbor. Pokud chcete mít jistotu, nechte si udělat spolehlivý rozbor pitné vody, který provádí laboratoř Monitoring, a hned budete vědět, jak je na tom vaše pitná voda s kvalitou. Na služby této laboratoře se můžete podívat na stránkách Moni.cz, kde najdete i kontakt, takže se s nimi rovnou můžete spojit a mít jistotu, jestli doma pijete skutečně čistou vodu.