Exkluzivní realitní služby

Prodávat nebo kupovat nemovitost, jak se říká na vlastní pěst není příliš dobré řešení. Když například kupujete či prodáváte drahé auto, taky si k tomu vezmete na pomoc někoho, kdo tomu rozumí. A pokud se jedná o miliony, tak je pomoc a rada odborníka nad zlato. V případě realitních služeb je to exkluzivní makléř Bc. Roman Machník, MBA. Má bohaté zkušenosti a perfektní znalosti o trhu s realitami, na kterém působí již od roku 2007. Úspěšně zrealizoval více než 300 realitních obchodů za více než 750 miliónů korun. Pomáhá svým klientům s řešením jejich aktuální životní situace, která je mnohdy vede k prodeji nebo koupi nemovitosti. Zvláště prodej bytu Praha, ale i jeho koupě jsou díky aktuálně vysokým cenám pro samotného klienta obtížné.

Základem je vzájemná důvěra

Realitní specialista Roman Machník si vždy zakládá na poctivosti a vzájemné důvěře. Vždy se snaží, aby jakákoliv transakce byla pro klienta pohodlná, bezpečná a ušita na míru. Proto každé jednání začíná nezávaznou schůzkou, při které makléř zjišťuje důvody a potřeby klienta, s cílem nalézt pro něj vždy to optimální a komplexní řešení. Ke každému klientovi přistupuje individuálně a zohledňuje všechny okolnosti související s jeho aktuální životní situací, ale i s dopadem do budoucna. Výsledkem jednání s klientem je odsouhlasení obchodní strategie a nastavení ceny, což je vždy tím nejdůležitějším krokem v celém procesu prodeje nemovitosti.

Tržní analýza nemovitosti

Složitost realitního trhu vyžaduje zkušenost a schopnost se v něm orientovat. Realitní specialista Roman Machník nejprve zjistí všechny relevantní informace o dané nemovitosti a na jejich základě zpracuje tržní analýzu nemovitosti. Vychází se vždy z mnoha zdrojů informací a způsobů stanovení prodejní ceny nemovitosti, namátkou třeba z cenových map, vycházejících z údajů z katastrálního úřadu, který eviduje všechny transakční ceny nemovitostí, pak například z nabídkových cen srovnatelných nemovitostí, z vlastních zkušeností v dané lokalitě apod. Nastavení kupní či prodejní ceny je tím nejdůležitějším krokem i proto, že trh s nemovitostmi se neustále mění a vyvíjí a orientovat se na něm není zrovna jednoduché, pokud se chce z prodeje nemovitosti získat co nejvíce.

Realitní služby

Realitní specialista Roman Machník využívá ke své práci moderní nástroje, ke kterým patří zejména profesionální fotografie, komentované videoprohlídky, u vybraných nemovitostí i za pomocí dronu, dále pak virtuální prohlídky, 3D scan nemovitosti, 3D půdorysy, vizualizace, vlastní web nemovitosti, situační mapy lokality, home staging apod. Profesionální prezentaci nemovitostí pak efektivně propaguje pomocí propracovaného online i offline marketingu, což vždy vede k rychlejšímu prodeji a za zpravidla i vyšší cenu. Díky videoprohlídce si potenciální kupující může udělat konkrétní představu o nabízené nemovitosti a jejím okolí. Realitní specialista Roman Machník je navíc i certifikovaným specialistou na prověřování stavu nemovitostí a zároveň i zástupcem Realitní komory ČR pro Prahu 4.