Zahradní sprcha

Zahradní sprcha se může stát i vhodným prostředkem pro ty, kteří se rozhodli začít s otužováním sebe, nebo svých dětí. Na trhu je celá škála zahradních sprch. Vhodným doplňkem vaší zahrady se může stát solární sprcha. Má jednoduchý design, který esteticky zapadne do každého typu zahrady, nebo vhodně doplní váš bazén.

Tělo solární sprchy je koncipováno jako zásobník, který může pojmout až 35 litrů vody. Voda se zde zahřívá slunečními paprsky až na 60 stupňů Celsia. Pokud si pořídíte solární sprchu ke svému bazénu, ušetříte pak na chemii, neboť do bazénové vody se dostane výrazně méně baktérií i mechanických nečistot, jako jsou zbytky trávy na nohách, písek, hlína apd. Na údržbu bazénu pak nebudete muset vynakládat tolik úsilí i chemických preparátů.

Už sám název solární sprcha napovídá, že se nejedná o obyčejnou zahradní sprchu. Je vhodná především pro zahrádkáře, kteří nemají zahradní bazén, a kterým může sloužit nejen k omytí a osvěžení, ale kromě toho i jako bezplatný a ekologicky čistý zdroj teplé vody.

Některé sprchy se dají využít i mimo zahradu. Jezdíte-li kempovat, budete nezávislí na veřejných umývárnách. Stačí jen napustit studenou vodu do zásobníku, který pojme několik desítek litrů vody a absorbuje energii slunečního záření. Dokáže prohřát vodu až na 60 stupňů a večer nebo i přes den se nemusíte v kempu obtěžovat do společných sprch. Instalace sprchy je velice jednoduchá a rychlá a může se tak stát nejen skvělým pomocníkem ale i zdrojem zábavy pro celou vaši rodinu.