Zabezpečení domů či bytů před odjezdem na dovolenou

Před odjezdem na dovolenou rozhodně nepodceňujte zabezpečení domu či bytu, díky kterému lze předejít řádění zlodějů.

Jak na zabezpečení domů či bytů

Majetková kriminalita je vůbec nejrozšířenějším z trestných činů. Proti vykradení domů či bytů je vhodné se bránit těmito způsoby:

Zabezpečení – Vykradení bytů či domů se dá předcházet instalací vhodného typu zabezpečení. Základem jsou dveře s bezpečnostními zámky, které jsou ověřené a mají certifikát o bezpečnosti. Další možností jsou nejrůznější alarmy i kamerové systémy, které nám pomohou chránit majetek. Všechny tyto systémy je možné napojit na centrálu ochrany a v případě, že se spustí alarm, bezpečnostní služba k vám vyšle ostrahu. Moderní přístroje lze rovněž propojit s mobilním telefonem, kam vám přijde sms zpráva nebo také záznam z kamery.

Nezapomeňte zamykat– pokaždé, když odcházíte z domu či bytu, je nutné pozavírat všechna okna, rovněž zamknout všechny dveře. Náhradní klíče si nenechávejte pod rohožkou, ani pod květináčem.

Neupozorňujte na svou nepřítomnost – Jedete-li na dovolenou, není vhodné na to své okolí upozorňovat. Nejčastějším nešvarem poslední doby je sdílení termínu odjezdu na sociálních sítích a na diskuzních fórech na internetu. Je vhodné pořídit si časové stmívače, které v nastaveném čase rozsvítí nebo naopak zhasnou světla v bytě či domě. Nenechávejte schránku plnou letáků a pošty, případně někoho požádejte, aby vám ji pravidelně vybíral.

Nevystavujte cenné věci a elektroniku – večer zatahujte závěsy, aby nebyla vidět drahá televize, opět i zde platí nechlubte se majetkem na internetu.

Pozemek by měl být přehledný – Je potřeba mít také udržovaný pozemek u domu, který působí preventivně proti zlodějům více, než neposekaná tráva, přerostlé křoví a neořezané stromy. Zahradu opatřete osvětlením s pohybovými čidly.