Kvalitní tepelná čerpadla

Mimořádně úsporné a maximálně ekologické vytápění domu a ohřev vody vám zajistí pouze kvalitní tepelné čerpadlo. V povědomí lidí je stále zakódováno, že pořizovací cena tepelných čerpadel je příliš vysoká, a proto je stále dávána přednost klasickým topidlům. Ovšem skutečnost je taková, že návratnost vložené investice činí zhruba pět let a v dalších letech již jen výrazně šetříte na nákladech za topení. Navíc byly některé nové modely tepelných čerpadel zařazeny do oblíbeného programu kotlíkové dotace, takže vysoká pořizovací cena již není správným argumentem proti pořízení tepelného čerpadla.

Výhody tepelných čerpadel

Jedná se především o velice komfortní topení, které nevyžaduje žádnou obsluhu zařízení, odpadají starosti s nákupem a skladováním paliva, nepráší a je maximálně šetrné k životnímu prostředí, jelikož nevznikají žádné zplodiny. Ideální pro vytápění rodinného domu je podlahové topení, které hřeje díky tepelnému čerpadlu. To vše jsou dostatečně pádné odpovědi na otázku proč tepelné čerpadlo.

slide1

Princip tepelného čerpadla

Můžeme si je představit jako zařízení, které pomocí přidaného malého množství energie dokáže proměnit všude přítomné nevyužitelné teplo na využitelné, formou zvýšení teploty až o několik desítek stupňů. Tepelná čerpadla odebírají teplo z okolního prostoru a využívají je k topení a k ohřevu vody. Zdrojem tepla může být vzduch, země nebo voda a podle využití příslušného zdroje se také rozlišují typy tepelných čerpadel. Základním požadavkem pro efektivní topný systém s tepelným čerpadlem je co nejnižší rozdíl vstupní a výstupní teploty. Systém je tím efektivnější, čím je tento rozdíl nižší. Z toho důvodu bude každá instalace s tepelným čerpadlem vyžadovat co nejnižší teplotní spády na topném systému.

slide3

Tepelná čerpadla OCHSNER

Společnost OCHSNER se na vývoj a výrobu tepelných čerpadel specializuje již více než 36 let. Díky propracované technologii a výborné kvalitě patří k předním firmám tohoto oboru i v mezinárodním měřítku. Tepelná čerpadla OCHSNER jsou ideálním systémem pro vytápění a ohřev vody v rodinných domech, ale i ve veřejných budovách. Výrobky ze závodů v Rakousku a Německu se vyznačují hospodárností, provozní bezpečností, vysokou účinností a životností v délce několika desetiletí. Výhodou je možnost připojit další funkce, jako je řízené větrání či solární ohřev apod.