Vyzdobte si pokoje obrazy na plátně

Ozdobte si pokoj tím nejlepším obrazem na plátně. Máte rádi osobitý styl Sam Toft, konkrétní motivy nebo dáte přednost abstrakci? Poradíme, podle čeho vybírat.

Obrazy na plátně

Máte obývák sladěný do posledního kousku nábytku, ale pořád vám přijde, že něco chybí? Zkuste se poohlédnout po obrazech na plátně. Oživí a zútulní jakýkoliv pokoj v domě tak, že vždycky, když do něj vejdete, budete se cítit pohodlně.

Kdykoliv budete vybírat obraz na plátně, můžete se spolehnout na to, že budete mít velmi široký výběr nejen z motivů, ale i rozměrů. Ať už sháníte malé obrazy 28 × 28 cm do koupelny nebo velké malby 90 × 135 cm do obýváků, abstraktní nebo konkrétní motivy, najdete téměř cokoliv.

Pokud chcete v místnosti vytvořit určitou atmosféru, hledejte mezi náladovými obrazy. Jste příznivcem kombinace černé a bílé? Měli byste zabrousit do černobílých obrazů. Milovníci streetového a novodobého stylu si zase vyberou z graffiti a moderních motivů.

Nejvíce se obrazy na plátně hodí do moderního interiéru, ale své místo si najdou i v tradičních místnostech. Právě díky své různorodosti a velkému výběru snad nenajdete obraz, který by se nehodil do vašeho pokoje.

Obrazy na plátně Sam Toft

Obrazy oblíbené anglické malířky Sam Toft mají nezaměnitelný styl. Jejich barvy a identické postavy zdokonalují lehce humorný podtón každodenních situací. Na plátně se se v hlavních rolích většinou opakuje postavička pána, jeho ženy a jejich pejska.

Některé obrazy dokonce doplňuje textem, třeba na obraze „How Did We Get So Old, Doris?“ se žena ptá svého pejska, jak je možné, že tak rychle zestárli.

Sam Toft maluje své obrazy olejovými barvami a tvoří na plátno s neviditelným, tzv. blind rámem. Skvěle tak doplní jakoukoliv část pokoje.

Abstraktní obrazy na plátně

Abstrakce nám dává spoustu prostoru pro vlastní fantazii. V abstraktních obrazech můžete hledat prakticky cokoliv. Jakmile popustíte uzdu svojí fantazii, bude těžké přestat hledat v obrazu skrytý význam.

V abstraktních obrazech nenajdete žádné konkrétní motivy, ale neurčitá vyjádření pomocí geometrických tvarů, barev a obrazců. Můžete v nich najít rytmus života, různé nálady nebo prostě jen výkřiky to prázdna.

Abstraktní obrazy najdete v tradičních i panoramatických rozměrech a díky jejich různorodosti vždycky najdete plátno, které se bude hodit do vašeho pokoje.

Jak si vybrat obraz na plátně

Jestli nechcete uvíznout v nekonečné smyčce vybírání a rozhodování, musíte si hned na začátek ujistit důležitá kritéria:

  • Kam si chci obraz pověsit?
  • Jak velký by měl být?
  • Jaký motiv a barva se bude do místnosti hodit?
  • Chci do pokoje dát jeden větší obraz nebo rozmístit více menších obrazů?

Motiv byste neměli vybírat podle toho, že vás zaujme na první pohled, ale nechte ho na sebe působit delší dobu. Mohlo by se totiž stát, že se vám obraz okouká a za chvíli byste ho tak měnili za jiný.

Dalším důležitým prvkem je barva. Chcete pokoj rozzářit? Sáhněte po obrazech s červenými, žlutými a oranžovými tóny. Pokud ho chcete naopak utlumit, vybírejte obraz v modrých, zelených a hnědých tónech.

Při výběru se nebojte experimentovat. Probuďte v sobě kreativitu a dodejte svému domovu osobitý styl. Ať už si zdobíte nový byt nebo jen chcete po letech dát staršímu šmrnc, obrazy na plátně místnost vždy oživí a zútulní.

Vybírejte s rozmyslem. Zkoušejte, kombinujte a sáhněte po tom, který sedne vašemu pokoji nejlépe. Nezapomeňte, že obraz by měl celkově ladit s místností. Barvy, motiv i rozměry by měly zapadat do stylu pokoje a působit v něm přirozeně, jako by tam odjakživa patřil.