Výměna dveří je nejen účelovost, ale i design

Rozhodnete-li se pro výměnu dveří, věnujte jejich výběru dostatečnou pozornost a nenechte se ovlivnit momentální náladou či vkusem. Nemuselo by se vám to vyplatit.

Dveře jsou sice designová záležitost, ale berte v potaz i fakt, že je to záležitost poměrně nákladná. S novými dveřmi často vybíráte i zárubně, kování a kliku. Je tedy předpokladem, že chceme, aby byly moderní i za delší dobu, nikoliv právě v momentě, kdy je pořizujeme.

Bezpečí, soukromí a praktičnost

U vchodových dveří jsme limitovaní normou. Tu bychom neměli opomíjet, obzvláště při budování novostaveb. A to s ohledem i na protipožární ochranu.
Interiérové dveře bychom měli volit v šířce 80 centimetrů a to kvůli praktičnosti. Nezapomínejte na to, že až se rozhodnete stěhovat cokoliv, nemuselo by se vám pohodlně procházet.
Pokud máte rádi klid, sáhnete zajisté pro dveře zvukově izolační. Dalším aspektem, který je vhodný zohlednit, je domácí mazlíček nebo malé dítě v domácnosti. Pro tento případ se vyplatí dveře s vyšší mechanickou odolností.

Prahy jsou již minulostí

Hodí se jen do starší zástavby, kde fouká. Použít můžeme práh mechanický, který je takřka neviditelný, pokud jsou dveře dokořán. Teprve s jejich zavřením se vysune a zamezí tak proudění studeného vzduchu do místnosti.

Zvolte způsob otvírání

Pokud máte dostatek místa, vybrat si můžete klasické křídlo s klikou nebo dokonce dveře dvoukřídlé. Ten, kdo má s místem problém, může klasické dveře nahradit dveřmi posuvnými.
Harmonikové dveře bez prahu jsou však lepší variantou závěsu. Tudíž zohledněte, kam dveře vedou.

Šeřit se nevyplácí

Nejlevnější výrobky nám mohou přinést leda starosti a zklamání. Proto mezi nimi nevybírejte. U posuvných dveří zjistěte, zda jsou vybaveny dojezdovým tlumením, aby při otevírání nebouchaly, jinak vám dlouho nevydrží.