Jídelní stůl – dominanta nejen kuchyně

Jídelní stůl tvoří nedílnou součást a povětšinou i dominantní prvek kuchyně či jídelního koutu. Pokud zvolíte ten správný typ bude to i skvělý designový doplněk, který doladí vaši domácnost.

Podle čeho vybírat

Moderní jídelní stoly se liší nejen materiálem, ale i barvou a tvarem. Schází se u něj celá rodina, která zde tráví společné chvíle, jež jsou vzácným okamžikem v této hektické době.

Stůl by tedy měl být kvalitní a pohodlný. Tyto vlastnosti splňuje například jídelní stůl dubový.

  • Základem je velikost a tvar.

Než se rozjedete do obchodu, popřemýšlejte o prostoru, kde bude stůl umístěn. Do menších prostor se hodí stoly klasické – obdélníkové či čtvercové (jsou vhodné pro velmi malé prostory). Máme – li k dispozici více místa, můžeme si dovolit stůl kulatý či oválný. Tento typ stolu také nabízí dostatek místa na různé drobnosti a dochucovadla.

Důležitý je i počet členů domácnosti, který bude u stolu sedět.

Vždy volte, pokud tak lze, stůl raději větších rozměrů.

  • Materiál a barva

Stoly se dnes nevyrábějí už jen ze dřeva. Nicméně dřevo neztratilo nic ze svého výsadního postavení a zůstává tak dominantním materiálem pro výrobu stolů. Do naší domácnosti tak vnáší kouzlo přírody. Má svou specifickou vůni, je příjemné na dotek, snadno se udržuje a hodí se téměř do jakéhokoli interiéru. Velmi kvalitní výběr nabízí consulo.cz, kde stoly nelakují, ale používají přírodní oleje.

Stoly jsou vyráběny i v různém duchu. V nabídce jsou například stoly typu PROVENCE či dobové jídelní stoly.

Při rozhodování o výběru materiálu se zamyslete nad tím, jak často budete stůl používat.

Barevným laděním by měl stůl odpovídat celkovému ladění interiéru.

Jídelní stůl může být i v obývacím pokoji, což souvisí i se současným trendem propojování místností. V tomto případě je vhodné vybírat takový typ stolu, který bude ladit s celkovým interiérem prostoru, v němž bude umístěn.