Vybíráme zahradní nábytek podle materiálu. Jaký je nejvhodnější?

Vybrat si vhodný kvalitní zahradní nábytek nemusí být zrovna snadná záležitost. Nabídka na trhu je rozmanitá a nabízí se nám hned několik alternativ, kdy nejatraktivnější jsou tradiční zahradní sestavy, protože k sobě hezky ladí, pojmou hodně lidí, a nakonec i dlouho vydrží. Tedy pokud jsou vyrobeny ze skutečně odolného materiálu. Pojďme se právě materiály trochu prokousat a zjistit, který z nich je pro naše potřeby ideální.

Plast je levný a snadno se udržuje

Mezi naprosté klasiky na trhu se zahradním nábytkem bychom našli plastové alternativy, které jsou levné a velmi snadno udržitelné. Na první pohled však nevypadají zrovna k světu, styl jim zkrátka a dobře chybí. Abychom jim však neškodili příliš, plastový zahradní nábytek je zároveň velice lehký a zdatně odolává výkyvům počasí (není jako dřevo, které by si žilo svým vlastním životem pod tíhou kapek deště).

Jelikož se jedná o ne příliš stabilní alternativu zahradního nábytku, plastový nábytek nevolíme na nerovný terén. Aby lépe odolával i mechanickému poškození, investujeme raději do takzvaného masivního plastu.

Umělý ratan je náhražkou přírodního materiálu

Vedle klasického plastu se můžete setkat také s umělým ratanem, který je náhražkou přírodního materiálu. Na první pohled velmi krásný zahradní nábytek, na druhou stranu náročný na údržbu. Nakonec je však velmi odolný, pružný a také pohodlný, dobře se s ním manipuluje, i když je dražší v porovnání s výše uvedeným.

Kov má dlouhou životnost

Mezi jednotlivými materiály zahradního nábytku je nejvyhledávanější kov, který má poměrně dlouhou životnost. Svou odolností mu nemůže konkurovat žádný jiný typ materiálu. Je opravdu stabilní, velké nosností, ani se tolik nezahřívá na sluníčku, co by mnoho lidí napadlo.

Pokud se však domníváte, že veškerá údržba kovového zahradního nábytku spočívá v jeho občasném otření od prachu, pak jste na omylu – je nutné ho ošetřovat i proti korozi.

Dřevo je stará známá klasika

A samozřejmě nesmíme zapomenout na tradiční dřevěný nábytek, který je starou známou klasikou, dobře sehnatelnou i za nízkou cenu. Dřevo jako materiál je velmi bytelné, odolné, jen je třeba ho opět ošetřovat, aby nepodléhalo náporům vnějších vlivů.