Výběr konvice na čaj

Moderním domácnostem sluší sklo

Transparentní konvice na čaj s plastovým neonovým víčkem, kuchyni dodá na svěžesti a hravosti. Představte si u vás v kuchyni skleněné obklady a před nimi ještě stojící skleněnou konvici, ale klidně i celý set společně s malými šálky. Je to luxus, když je navíc tato sestava na skleněném talíři. Efektním osvícením kuchyňské linky LED páskem tak zvýrazníte kontury doplňků na ní stojících. Nadčasovou eleganci sklu nikdo neodpáře.

 

 

Venkovský duch dřímající v konvičce

Každý z nás si pamatuje „bucláčky“ a další oblé tvary připomínající ruskou bábušku. Nyní je to zase trendem v domácnostech, které se přiklánějí k venkovskému stylu. Provence tak úzce spolupracuje s tímto materiálem, stejně jako vintage. Bílá barva, levandulové a další pastelové tóny, to vše je povoleno. Styl je nutno ovšem podtrhnout i ručně malovaným motivem, který je v případě provence spojen třeba s levandulí a ve vintage klidně se srdci nebo proužky. Teplo domova z této konvice tak ucítíte na vlastní kůži. Snažte se o sjednocení celého konceptu a vhodně si vyberte i patinovaný stolek s puncem dřívějších dob. Tady vaše konvice na čaj nebo rovnou celý set exkluzivně doplní starobylý nádech.

Keramika je dalším materiálem, který je obdobou porcelánu. Záleží na vás, k jaké variantě se přikloníte. K vintage a provence bílá barva patří, stejně jako keramika a masivní dřevo k rustikálnímu stylu. Záleží na vás, jakou konvici si nakonec vyberete.

Zohledněte velikost konvičky a také čaj, který máte nejraději

Malou konvičkou na čaj zaplníte třeba jen 2 dcl. Jsou to konvičky s celou sadou na zalití čínského čaje. Připravíte z nich silné odvary, které se dříve používali i k vnějšímu užití při hojení ran. Do 5 dcl se vám konvice hodí pro přípravu čaje zeleného, bílého a žlutého. Nad 5 dcl je zase pro čaje černé a ovocné.