Vonné svíčky nejsou pouhou dekorací. Jaké mají jejich vůně účinky?

Věděli jste, že vůně mají na člověka velký vliv? Stejně jako barvy ovlivňují jeho náladu i celkové pocity. I proto se vyplatí pořídit si domů vonné svíčky, ať už to bude candle lite nebo colonial candle. V každém případě se z nich stane cílená terapie, která nejen v domově, ale také ve vás navodí příjemnou harmonii. Tedy pokud si zvolíte to správné aroma.

V současné době je k dostání řada svíček mnohých vůní. Zatímco někteří automaticky sáhnou po tom nejhezčím designu a už si k bytovému doplňku nepřičichnou, jiní vědí, že jejich vůně má velkou moc, a tak jdou podle ní a vzhledovou stránku věci kladou na vedlejší kolej. Prozraďme si konkrétní vůně a to, jak nás ovlivňují.

Levandule uklidňuje, máta zlepšuje náladu

Fialové jsou většinou nositelem levandulového aroma. Tato působivá bylinka, kterou s radostí pěstujeme ve svých záhonech patří k přírodním pomocníkům, jež zatočí s nespavostí a stresem. V popisu práce má uklidnit člověka. Schopnost relaxace na sebe berou i jednotlivé svíčky, které tak z domova vyhání všechen stres.

Oblíbená je však i máta. Někomu se může jevit chladivě osvěžující, jiný onen chlad prakticky nepociťuje. Každému člověku se ale zlepšuje nálada, když se aroma začne linout jednotlivými místnostmi domu.

Citron zmírňuje únavu, skořice zahání nervozitu

Mezi oblíbené vonné svíčky na trhu patří i ty, které jsou citrusového charakteru. I když do žil nevlévají vitamin C, jako je tomu v případě konzumace jednotlivých citronů nebo pomerančů, umí alespoň zmírnit únavu. Tedy zejména, pokud mluvíme o citronové vůni. Ta kromě toho zahání i bolesti hlavy a zvedá naši náladu na pozitivní úroveň.

Zejména v období vánočních svátků se domem nese vůně skořice. Pokud vám i jindy během roku toto známé a velmi příjemné aroma chybí, koupí svíčky si ho můžete přinést do interiéru kdykoliv. V moci vůně je zahnat nervozitu a po ní vznikající deprese. Jestli je tomu skutečně tak, to už musíte vyzkoušet na vlastní kůži.