Víte, jak vybrat tu správnou čtecí židli?

Dokonalé místo pro čtení potřebuje také čtecí židli, která poskytne pohodlí pro vaše nerušené čtení. Pro čtecí židli však neexistuje žádná speciální kategorie. Co tedy čtecí židli definuje? Je to židle, ve které se cítíte pohodlně a vydržíte v ní sedět dlouhé hodiny. Navíc se perfektně hodí pro váš čtecí koutek. Je to centrum vašeho malého útočiště.

Pokud zvolíte tu správnou židli, dodá vašemu malému království útulnost a pohodu. Najít tu správnou židli může být pro vás výzva. Je to taková vaše emocionální a osobní volba.

Jak vybrat tu správnou židli?

Výběr vhodné čtecí židle je individuální volbou každého z nás.

  • Šířka

Jedna z věcí, která je potřebná pro pohodlné sezení, je šířka židle. Správně zvolená šířka nabízí celou řadu způsobů, jak si pohodlně sednout, případně měnit sedací polohu.

  • Ergonomie

Vhodná ergonomie není důležitá jen pro židli u psacího stolu, ale také pro židli čtecí. Někteří z nás v ní budou trávit někdy i dlouhé hodiny, proto je její pohodlí velice důležité. Navíc správná ergonomie pomůže předcházet celé řadě zdravotních potíží. Velice důležitá je vysoká opěrka, která nabízí možnost opory hlavy. Snižujete tak napětí krku. Velice důležité jsou i široké opěrky na ruce. Hluboké sedadlo poskytne dostatek místa.

Několik tipů na závěr

  • Ujistěte se, že jste si vybrali židli s dobrou bederní oporou. Bude tak pohodlná nejen pro vás, ale i vaše záda.
  • Opora pro nohy také není k zahození. Poskytuje vám větší pohodlí při sezení.
  • Důležití je i volba materiálu a to především potahu. Kožená židle je sice elegantní, ale ujistěte se, že kůže je kvalitní a odolná. Různé druhy tkanin mají také různé požadavky co se údržby týče. Kostra židle bývá obvykle vyrobena ze dřeva, které zajišťuje stabilitu a trvanlivost. Můžete si však zvolit i jiný druh materiálu, který se bude hodit do vašeho interiéru.
  • Při výběru židle mějte na paměti, že by měla ladit s vaším interiérem.