Vázy do bytu v nepřeberném množství

Vázy – skvělá volba dekorace

Před koupí vázy si promyslete, jestli do vašeho konceptu zapadá. Potřebujete retro vázu nebo čistě minimalismus? Každá váza pochází z jiného období, takže se mění materiály, ale i provedení. Styl vašeho bydlení tak uvítá sklo, ale i třeba plast, porcelán či kameninu. Váz je nespočet, stejně jako květin, které do nich zakomponujete. Ve štíhlé váze vynikne i tenké stéblo, v buclaté se bude vyjímat narcis nebo tulipán (efektní je vytržení i s kořeny a cibulkou). Rákos je tak dominantou téměř každé vyšší vázy, která stojí v obývacím pokoji mnoha lidí. Nebojte se sušené verze bambusu a rákosu, vázu oživíte jinak, třeba barvou nebo tvarem. Jde o vaší tvůrčí schopnost s vázou dále tvořit zajímavé experimenty. Jednou tu bude slunečnice, po druhé vlčí mák a po třetí třeba růže.

Provence – sušené levandule

Láká vás možnost do vázy umístit sušenou levanduli? Klidně si to dovolte, levandule má navíc uklidňující účinek. Do pokoje vnese příjemnou nevtíravou vůni a vám se tu bude dobře relaxovat. Určitě je doma možnost vázu vystavit na odiv kdekoliv, ale jen v případě, že nemáte malé děti. V dětském pokoji je tak váza opravdu nevhodná a nebezpečná. V obývacím pokoji jí to bude slušet na parapetu, ale klidně i na zastřešeném balkónu.

Kouzelné variace

X variant váz vám tak možná zamotá hlavu, že nebudete vědět, kterou dříve. Váza nevyjde z módy ovšem nikdy. Nabízí se i ve formě skládací, kterou můžete střídat podle nálady a barvy řezaných květin. Parapety by v domácnostech neměly ležet ladem, doplňte je třeba o vázy s orchidejemi nebo „domácím štěstím“.