Pokojové rostliny – příprava na jaro

Vegetace květin tak s sebou přináší radost

Uvidíte sami, že zazelenání a obražení nového výhonku po zimě budete vnímat pozitivně. Jenže, aby se tak stalo, nevyhnete se pár potřebným krokům. Jako první se vám nabízejí přírodní látky a enzymy, díky nimž se dostane půdou do rostliny dostatek živin. Platí tu ovšem všeho s mírou a také šetrně. Hitem se staly kalifornské žížaly, které vytvářejí kvalitní kompost, který zakoupíte ve specializovaném zahrádkářství. Minerální hnojivo jednorázově použité není tak efektivní jako právě tento komplex (součástí jsou substráty kyselin). Půda pro růst rostlin musí být kyselá, aby se jim dařilo.

Nemáte čas rostlinku na začátku jara přesadit?

Pokud použijete směs živin, která rostlince prodlouží životnost i bez přesazení, uděláte také správně. Její kořeny se zregenerují a vaše trvalky tak budou krásné po celý rok. Pokud ovšem vidíte, že se v malém květináčku už městná a není tím na mysli zrovna kaktus, rostlinu raději přesaďte hned. Jako vy používáte na vlasy kondicionér, potřebuje ho i vaše rostlina.

Jarní květiny vás rozveselí

Vidíte jak venku kvete prvosenka jarní nebo podběl? Také sněženky a bledule se hlásí o slovo. Vy si je přinesete domů, dáte do vázičky a vždy, když jdete kolem, svět je rázem živější. Hyacinty a krokusy se už mohou začít vyjímat i na vašem parapetu. Květinové aranžmá je tak výsadou vašeho domu. Vůně, která vám sem vnese jarní atmosféru vás bude bavit. Oddejte se kouzlu jara prvními doušky z opojení vašich květin.