V koupelně nemusí být na zemi pouze dlažba

Čeká vás vybavování nebo rekonstrukce koupelny a kromě jiného přemýšlíte nad tím, jakou zvolit podlahu? Nemusí to být nutně dlažba, která představuje oblíbenou klasiku. Jaké se tedy nabízejí možnosti?

Dlažba z kamene či keramiky

Jak již bylo řečeno výše, dlažba představuje oblíbenou klasiku. Volit můžete kámen nebo keramiku. Kamenná dlažba je sice dražší, oproti keramické, ale má daleko vyšší životnost. Vybrat si můžete z široké nabídky různých dekorů a provedení ve stylu lesk či mat. Dlažba z keramiky je cenově přijatelnější, opět můžete vybírat z velkého množství různých dekorů a barev. Oblibě se, v současné době, těší především kousky velkoformátové a to díky menšímu množství spár.

Podlaha z laminátu

V tomto případě je potřeba zvolit kvalitní materiál, který je ošetřený a přizpůsobený vlhčímu prostředí. Různých designů je velké množství. Pořídit si můžete různé imitace přírodních materiálů.

Podlaha ze dřeva

Tady se objevuje, ve velkých případech, dřevo exotického původu. Patří mezi ně bambus nebo teak. Podlaha ze dřeva by měla být ošetřená voděodolnou úpravou. Tu zvýší ještě impregnace. Jen tak jí voda nebude vadit. Vzhledem k tomu, že není až tak kluzká, nehrozí na ní úrazy z uklouznutí.

Podlaha z vinylu

Velmi přesně imituje vzhled dřeva nebo třeba kamene. V nabídce je však i široká škála různých barevných odstínů. Její velkou předností je voděodolnost a navíc nepropouští žádné nečistoty. Pokud si chcete pořídit podlahu z vinylu, ujistěte se, že je to druh vhodný do vlhkých prostor.

Podlaha z betonové stěrky

Tento způsob úpravy nemusíte používat pouze na zdi, ale je vhodnou volbou i na podlahu. Betonová stěrka navodí v místnosti nevšední atmosféru. Do koupelny si můžete vybrat různé druhy stěrky – epoxidovou, cementovou nebo polyuretanovou. Ať už si vyberete jakýkoli typ, mějte na paměti, že je potřeba ji ošetřit speciálním lakem, voskem nebo olejem, které jsou k této péči určené. Jen tak se tento druh podlahy stane voděodolným. Opět máte na výběr z nepřeberné barevné škály. Výhodou je, že tento typ podlahy nemá spáry a tak se vám bude lépe uklízet.